15/05/2022 Blog Γράφει ο Δραγούμης Παπάζογλου

Δυνατά σημεία ημέρας (15/05)

Μετά το χθεσινό απόλυτο επιλογών, η ομάδα του bet-planet επιστρέφει εκ νέου με δύο σημεία.

Μαγιόρκα - Ράγιο Βαγιεκάνο: Σημαντικό βαθμό κατάφερε να πάρει η Μαγιόρκα, στην έδρα της Σεβίλλη με 0-0. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν και απειλήθηκαν δίχως ωστόσο να καταφέρουν να βρουν το γκολ που θα τους έδινε και το τρίποντο. Από την άλλη πλευρά, η αδιάφορη Ράγιο Βαγιεκάνο ηττήθηκε εντός έδρας με το «βαρύ» 5-1, απέναντι στην Βιγιαρεάλ. Στο σημερινό ματς το βαθμολογικό κίνητρο είναι μονόπλευρο και αφορά τους γηπεδούχους. Η ομάδα του Αγκίρε «καίγεται» για βαθμούς έτσι ώστε να βρίσκεται και του χρόνου στην μεγάλη κατηγορία, ενώ η Ράγιο παίζει δίχως να βάζει τα «πόδια της στην φωτιά». Σημείο θα αποτελέσει το 1Χ σε απόδοση 1.20.

Κάλιαρι - Ίντερ: «Έσωσε» τον βαθμό της ισοπαλίας στο τελευταίο λεπτό η Κάλιαρι, στην έδρα της Σαλερνιτάνα, με 1-1. Από την άλλη πλευρά, η Ίντερ ήταν αυτή που κατέκτησε το κύπελλο Ιταλίας, νικώντας στην παράταση με 4-2 την Γιουβέντους. Ξεχώρισε ο Πέρισιτς με δύο γκολ μετά το 90ο λεπτό, σκόραραν επίσης και οι Μπαρέλα και Τσαλχάνογλου. Στο αποψινό ματς και οι δύο ομάδες έχουν μεγάλο βαθμολογικό κίνητρο. Η Ίντερ ωστόσο αποτελεί ένα ποιοτικότερο σύνολο που θα ψάξει το τρίποντο έτσι ώστε να μην χάσει ολοκληρωτικά την επαφή της με την πρώτη θέση που ανήκει στη Μίλαν. Αδύναμη να αμυνθεί η Κάλιαρι, pick από τον αγώνα το διπλό σε απόδοση 1.35.