10/03/2022 Blog Γράφει ο Δραγούμης Παπάζογλου

Δυνατά σημεία ημέρας (10/03)

Δεδομένα Πέμπτης με δύο επιλογές.

Μπαρτσελόνα - Γαλατασαράι: Τρίτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα κατάφερε να πάρει η Μπαρτσελόνα, αυτή τη φορά με 2-1, στην έδρα της Έλτσε. Από την άλλη πλευρά, η Γαλατασαράι δεν εμφάνισε ανταγωνιστικό «πρόσωπο» με συνέπεια να ηττηθεί με 2-0, στην έδρα της Κόνιασπορ. Απόλυτο φαβορί στο σημερινό ματς η Μπαρτσελόνα που αποτελεί ένα ποιοτικότερο σύνολο. Θα επιδιώξουν να κυριαρχήσουν στον αγωνιστικό χώρο από τα πρώτα λεπτά, pick θα αποτελέσει ο άσος από ημίχρονο σε απόδοση 1.53.

Μαρσέιγ - Βασιλεία: Κάκιστη στο ντέρμπι απέναντι στην Μονακό, η Μαρσέιγ δίκαια δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 1-0. Όσο για την Βασιλεία, έπαιξε όσο χρειάστηκε απέναντι στην Λουγκάνο πανηγυρίζοντας τρίποντο με 2-0. Στα του σημερινού ματς, το μόνο σίγουρο είναι πως αμφότερες έχουν αμυντικά κενά τα οποία δεν έχουν καταφέρει να λύσουν μέσα στη σεζόν. Ωστόσο, έχουν ποιότητα μπροστά που μπορεί να μας χαρίσει ένα ματς με πολλά γκολ. Τον πρώτο λόγο έχει το Over 2.5 σε απόδοση 1.61.