19/01/2022 Previews Γράφει ο Δραγούμης Παπάζογλου

Copa Africa (19/01)

Δύο σημεία για σήμερα (19/01) από την αγωνιστική δράση στο Copa Africa.

Αίγυπτος - Σουδάν: Σε ένα ήρεμο βράδυ, η Αίγυπτος κατάφερε να νικήσει με 1-0 την Γουινέα-Μπισσάου, χάρις σε γκολ του Σαλάχ στο 69ο λεπτό. Από την άλλη πλευρά, το Σουδάν δεν φάνηκε ανταγωνιστικό απέναντι στην Νιγηρία χάνοντας με 3-1. Για δύο αποτελέσματα έπαιξε η Αίγυπτος η οποία έχει τον πρώτο λόγο στην αναμέτρηση. Το Σουδάν δεν φαίνεται ικανό για την υπέρβαση, επιλογή θα αποτελέσει ο άσος από ημίχρονο σε απόδοση 1.83.

Γουινέα-Μπισσάου - Νιγηρία: Άντεξε για αρκετή ώρα η αδύναμη Γουινέα-Μπισσάου απέναντι στην Αίγυπτο δίχως ωστόσο να αποφύγει την ήττα με 1-0 κόντρα στην Αίγυπτο. Όσο για την Νιγηρία, είχε εύκολο έργο απέναντι στο Σουδάν νικώντας με 3-1. Οριστικά πρώτη η Νιγηρία η οποία δεν θα χαραμίσει πολλές δυνάμεις στο σημερινό ματς. Όλα για όλα η Γουινέα-Μπισσάου, θα ρισκάρουμε στον άσο σε απόδοση 5.25.