Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Blog

Τα δυνατά σημεία της ημέρας (27/08): Καζάνι το «Αλί Σαμί Γεν» – για τη νίκη στο Βαγιέκας η Μπάρτσα

Γράφει ο

Bet Planet Team

(22:00) Γαλατασαράι – Γιουνγκ Μπόις

Περίεργη αναμέτρηση στην Ελβετία. Η Γιουνγκ Μπόις ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο. Πήρε το προβάδισμα (2-0), ισοφαρίστηκε με τον Μπατσουαγί σε διάστημα 10 λεπτών στο β΄ μέρος και εντέλει πήρε τη νίκη με πέναλτι στο φινάλε. Χαράμισε ένα ημίχρονο η Γαλατά στο 1st leg. Ώρα για απαντήσεις στη Πόλη, και έτοιμη για την πολυπόθητη πρόκριση στο phase του Champions League. Υπάρχει μεγάλη ποιότητα στο ρόστερ των Τούρκων και όσο περνάει ο καιρός βρίσκουν ρυθμό και πατήματα. Θεωρούμε πως θα πάρουν τη νίκη-πρόκριση μπροστά στο κοινό τους, σε μια έδρα πολύ δύσκολη για κάθε αντίπαλο, ειδικά όταν οι γηπεδούχοι πρεσάρουν ψηλά (πράγμα που κάνουν συχνά). Ο άσος με -1,25 πληρώνει 1.75 και αποτελεί δυνατή επιλογή.

(22:30) Ράγιο Βαγιεκάνο – Μπαρτσελόνα

Το σύνολο του Χάνζι Φλικ έχει ξεκινήσει με 2/2 νίκες στο πρωτάθλημα, και μάλιστα απέναντι σε Βαλένθια και Αθλέτικ Μπιλμπάο. Η Μπαρτσελόνα έτοιμη για το 3/3 στο Βαγιέκας. Διαθέτει καλό ρόστερ, συνδυάζει νεανικότητα και εμπειρία, ειδικά η τριάδα της μπροστά με Γιαμάλ – Όλμο – Λεβαντόφσκι πάντοτε κρίνεται επικίνδυνη για οποιαδήποτε άμυνα. Η Ράγιο έχει ξεκινήσει θετικά με 1-1-0 στη La Liga, αλλά είναι το πρώτο της μεγάλο εμπόδιο και όπως όλα δείχνουν θα κάνει την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα. Πάμε στα δεξιά σε απόδοση 1.74.