Blog

Ρίζος: Στα βραδινά είναι το ζουμί (30/11)

Γράφει ο

Δημήτρης Ρίζος

Χαιρετώ όλους τους φίλους του betplanet! Λίγο έλειψε χθες να γινόταν το απόλυτο με 3/3 επιλογές. Η Ολλανδία κέρδισε από νωρίς το Κατάρ, όμως η Σενεγάλη έσπασε το Χ στο ημίχρονο στο 45′! Η Αγγλία έκανε επίσης το καθήκον της και μας έδωσε το combo, πατώντας γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο. Πάμε στα σημερινά που έχουν μεγάλο ενδιαφέρον. Έχω ξεχωρίσει 3 επιλογές οπότε πάμε να ξεκινήσουμε…

Προσφορά* χωρίς κατάθεση στο Pamestoixima.gr για το Παγκόσμιο Κύπελλο

Η πρώτη επιλογή έρχεται από το Τυνησία – Γαλλία. Ξεκάθαρα κάπως τα πράγματα εδώ. Η Γαλλία έχει ήδη προκριθεί και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου και ως πρώτη, με την Τυνησία να είναι στην τελευταία θέση με έναν βαθμό, να θέλει μόνο την νίκη σήμερα και παράλληλα να έρθει ισόπαλο το άλλο ματς. Πολύ δύσκολο το σενάριο, καθώς οι Γάλλοι ακόμα και να κάνουν αλλαγές είναι δύο σκαλιά παραπάνω από την Τυνησία και θέλουν την νίκη για να κλείσουν νικηφόρα τους ομίλους. Περιμένω η Γαλλία να επιβεβαιώσει το 2 & Over 1,5 στο 1,73 της Novibet.

Η επόμενη επιλογή έρχεται από το Πολωνία – Αργεντινή. Παιχνίδι τελικός το σημερινό ματς, καθώς και οι δύο παίζουν τα ρέστα τους για την πρόκριση. Η Πολωνία κέρδισε με 2-0 την Σαουδική Αραβία με τον Λεβαντόφσκι να σκοράρει το πρώτο του γκολ σε Μουντιάλ και να οδηγεί την ομάδα στην κορυφή του ομίλου με 4 βαθμούς. Έναν πόντο πιο πίσω βρίσκεται η Αργεντινή που κέρδισε με 2-0 το Μεξικό και με 3 βαθμούς έχει το πλεονέκτημα για την πρόκριση. Αμφότερες θα ψάξουν τους βαθμούς, καθώς εξαρτώνται και από το άλλο ματς του ομίλου, οπότε περιμένω ένα παιχνίδι το οποίο θα ξεκινήσει προσεχτικά και από τους δύο πάγκους και στην συνέχεια θα παρθεί ρίσκο. Με αυτή την λογική το Χ στο ημίχρονο σε απόδοση 2,12 στο Pamestoixima δεν περνά απαρατήρητο και αξίζει να τιμηθεί.

Κλείνω με το Σαουδική Αραβία – Μεξικό. Οι Άραβες έμειναν στην νίκη της πρεμιέρας επί της Αργεντινής, καθώς στο παιχνίδι με την Πολωνία έχασαν με 2-0, μένοντας μάλλον στα πανηγύρια. Κακά τα ψέματα δεν είναι ομάδα για να διεκδικήσει την πρόκριση και σήμερα που θέλει μόνο την νίκη πιθανόν να της βγουν και πάλι τα προβλήματα. Το Μεξικό μετά το 0-0 με την Πολωνία το πάλεψε και με την Αργεντινή, αλλά τελικά έχασε με 2-0. Πλέον με έναν βαθμό είναι με την πλάτη στον τοίχο, αλλά ελπίζει. Καταρχήν θέλει δική του νίκη σήμερα και παράλληλα να κερδίσει η Πολωνία την Αργεντινή, κάτι που είναι το πιο βατό σενάριο. Από εκεί και πέρα, μπορεί να περάσει και με άλλα σενάρια, αλλά το σημαντικό είναι πως θέλει την νίκη για να εκμεταλλευτεί και τις απώλειες από το Πολωνία – Αργεντινή ώστε να πλησιάσει την πρωτιά. Το Μεξικό έχει καλή ομάδα και περιμένω να το επιβεβαιώσει δίνοντάς μας μία νίκη σημαντική παίζοντας με πιο επιθετικό στυλ. Το διπλό στο 1,76 της Novibet είναι μία πιθανή επιλογή.

Αυτά και κλείσαμε για σήμερα. Τα ξαναλέμε αύριο με επιλογές από το πρόγραμμα της Πέμπτης!