Blog

Ρίζος: Από νωρίς οι Οράνιε την πρόκριση (29/11)

Γράφει ο

Δημήτρης Ρίζος

Χαιρετώ όλους τους φίλους του betplanet! Απίστευτα πράγματα είδαμε και χθες στο Μουντιάλ, μιλώντας κυρίως για τα δύο πρώτα ματς της ημέρας, καθώς την συνέχεια δεν την γνωρίζω. Πολύς κόσμος ασχολήθηκε με την Σερβία, η οποία τουλάχιστον πλήρωσε με την πρώιμη πληρωμή, όμως η ισοπαλία σίγουρα έστειλα κουβά πολλά δελτία. Στο Κορέα – Γκάνα θα περίμενε κανείς λίγα γκολ, αλλά το 2-3 μάλλον επίσης έστειλε πολλούς αδιάβαστους. Πάμε όμως στα σημερινά και στο ξεκίνημα της τελευταίας αγωνιστικής όπου το ενδιαφέρον είναι τεράστιο.

Προσφορά* Παγκοσμίου επιπέδου! Δωρεάν – Χωρίς Κατάθεση

Η πρώτη επιλογή έρχεται από το Ολλανδία – Κατάρ. Η Ολλανδία έμεινε στο 1-1 με το Εκουαδόρ και για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι δεν έπεισε με την εμφάνισή της. Είναι όπως πρώτη με 4 βαθμούς και με νίκη σήμερα εξασφαλίζει τόσο την πρόκριση, όσο και την πρωτιά του ομίλου. Αναμένεται επιθετικό σχήμα από τον Φαν Χάαλ με σκοπό η νίκη να έρθει από νωρίς, κόντρα σε ένα Κατάρ που είναι πραγματικά απογοητευτικό. Περιμένω από τους Οράνιε να τελειώσουν τον στόχο τους από νωρίς και να επικρατήσουν από το ημίχρονο. Επιλογή μου το φτωχό πλην τίμιο 1/1 στο 1,67 της Novibet.

Η επόμενη επιλογή έρχεται από τον ίδιο όμιλο και το Εκουαδόρ – Σενεγάλη. Πραγματικός τελικός είναι το παιχνίδι, καθώς το Εκουαδόρ μετά το 1-1 με την Ολλανδία βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 4 βαθμούς και ακόμα και με έναν πόντο σήμερα μπορεί να βρει στην νοκ άουτ φάση. Από την άλλη, η Σενεγάλη κέρδισε εύκολα με 3-1 το Κατάρ και ως τρίτη θέλει απόψε μόνο την νίκη για να βρεθεί αυτή στα νοκ άουτ παιχνίδια. Πολύ αμφίρροπο παιχνίδι, καθώς και οι δύο έχουν δείξει πως μπορούν να δημιουργήσουν εύκολα φάσεις και γκολ, όμως σήμερα η κατάσταση θα είναι διαφορετική. Θεωρώ πως θα πάμε σε ένα ξεκίνημα προσεχτικό και αναγνώρισης αντιπάλου και πιστεύω πως το όποιο ρίσκο θα παρθεί στο δεύτερο ημίχρονο. Με αυτήν την λογική το Χ στο ημίχρονο σε απόδοση 2,00 στη Novibet είναι αρκετά πιθανό.

Κλείνω με το Ουαλία – Αγγλία. Κλασικό βρετανικό ντέρμπι έχουμε εδώ με τις δύο ομάδες να παίζουν τα ρέστα τους για την πρόκριση. Η Αγγλία είναι πρώτη με 4 βαθμούς μετά και την ισοπαλία με τις ΗΠΑ με 0-0, ενώ η Ουαλία μετά και την ήττα με 2-0 από το Ιράν βρίσκεται στην τελευταία θέση με έναν πόντο. Αναγκασμένη η παρέα του Μπέιλ να κυνηγήσει μόνο τους 3 βαθμούς, αλλά θεωρώ πως εξ αρχής θα κοιτάξει να μην δεχτεί γκολ και να προσέξει στην άμυνα. Η Αγγλία έστω και με έναν βαθμό προκρίνεται, ωστόσο θεωρώ πως θα είναι και αυτή προσεχτική αρχικά για να μην βρεθεί προ εκπλήξεως και θα χτυπήσει στην κόντρα όταν και θα ανοιχτούν οι Ουαλοί. Περιμένω ένα διπλό με χαμηλό σκορ και το συνδυαστικό 2 & Under 3,5 στο 2,05 αξίζει και με το παραπάνω.

Με αυτά θα πορευτούμε σήμερα κύριοι. Αυτές τις ημέρες ολοκληρώνονται και οι όμιλοι οπότε πάμε να φορτσάρουμε για να έχουμε ένα καλό κλείσιμο. Τα λέμε ξανά αύριο!