Προγνωστικά A’ Γαλλίας (30/05): Σεντ Ετιέν-Μετς(Play off – Υποβιβασμού)

Αντώνης Μαρκαντώνης

SUPER ΠΡΟΣΦΟΡΑ* ΓΝΩΡΙΜΙΑΣ: ΚΩΔΙΚΟΣ “STXCOMBO”

Σεντ Ετιέν

Κατάσταση Ομάδας

Εκμεταλλεύθηκε στο 100% το αβαντάζ της έδρας αλλά και την ώθηση που της έδωσε ο κόσμος της κόντρα στη Ροντέ. Από το πρώτο λεπτό πίεσε, έκανε αρκετές ευκαιρίες αλλά πήγε με το 0-0 στην ανάπαυλα. Στην επανάληψη συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, και τελικά ανταμείφθηκε, αφού προηγήθηκε στο 64′, ενώ στο 96′ έγραψε το τελικό 2-0. Πλέον βρίσκεται 2 βήματα μακριά από την επιστροφή της στα μεγάλα σαλόνια, και σήμερα θέλει να εκμεταλλευθεί και πάλι την έδρα της ώστε να βρεθεί μία ανάσα από τον στόχο της!

Απουσίες | Επιστροφές

Χωρίς φρέσκα θέματα η αποστολή της.

Bet Info

Στο Under 2.5 τα 5 από τα 6 τελευταία εντός έδρας της.

Ροντέ

Ήξερε ότι το έργο της την τελευταία αγωνιστική του Σαμπιονά ήταν δύσκολο, και το γεγονός αυτό επιβεβαιώθηκε, καθώς γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Παρί Σεν Ζερμέν. Το γεγονός πως δεν δέχθηκε άλλο τέρμα ήταν αυτό που ουσιαστικά της έδωσε να παλέψει την παραμονή της, αφού τερμάτισε στην 16η θέση καθώς είχε το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία κόντρα στη Λοριάν!

Φρέσκια απώλεια ο Τζάλοου (Μ).

Bet Info

Η εστία της παραβιάστηκε στα 8 από τα 9 τελευταία της.

Στοιχηματική εκτίμηση

Από τη μία οι στεφανουά ποντάρουν στο αβαντάζ της έδρας για να αποκτήσουν το προβάδισμα εν όψη της ρεβάνς, ενώ από την άλλη η Μετς θα παλέψει να πάρει το θετικό αποτέλεσμα που θα της δώσει το πλεονέκτημα και να κλειδώσει την παραμονή της στην έδρα της την Κυριακή. Όπως είναι λογικό αναμένεται ένα ματς που και οι δύο δεν θα πάλουν πολλά ρίσκα, οπότε αυτό θεωρώ ότι θα οδηγήσει και το τελικό σκορ να μην ξεφύγει από τα λογικά πλαίσια. Αγοράζω λοιπόν τα 2-3 γκολ που το βρίσκω στο 1.95 στη Stoiximan.

ΤΟ INSTAGRAM ΤΟΥ BET-PLANET ΜΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ* ΕΔΩ!