Κεμανετζής: Παίζουν τα ρέστα τους (02/08)

Bet Planet Team

Kαλημερίζω όλους τους φίλους του Bet πλανήτη. Συνεχίζεται η φάση των προκριματικών για το Champions League με πολύ αμφίρροπες μάχες. Στα 2 γήπεδα που θα πάμε, οι ομάδες άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς και ευελπιστούμε να τους κλείσουν αφού μας πληρώσουν πρώτα!

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ SERRESBET ΣΤΟ TELEGRAM: TELEGRAM CHANNEL (SERRES BET)

Καραμπάχ – Ράκοφ Τσεστόχοβα
Φοβερή η πρώτη αναμέτρηση στην Πολωνία, με τις δυο ομάδες να αφήνουν ανοιχτούς λογαριασμούς, αφού ο πίνακας έσβησε με το σκορ 3-2 υπέρ της Ράκοφ. Η Καραμπάγκ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο 71ο λεπτό. Χρειάστηκαν δύο λεπτά να φέρει το ματς στα ίσα, ενώ μπορούσε να φύγει και με την νίκη. Παρόλα αυτά δέχτηκε το γκολ στις καθυστερήσεις και έμεινε με άδεια χέρια. Οι Αζέροι παίζουν γρήγορο ποδόσφαιρο, υπάρχει ποιότητα και σήμερα είναι το φαβορί για την πρόκριση. Από την άλλη οι Πολωνοί είναι σχετικά νέα ομάδα και όπως είναι φυσιολογικό υπάρχει απειρία, τόσο στους παίχτες, όσο και από τέτοιες διοργανώσεις. Το θετικό είναι πως έχουν ήδη επίσημα παιχνίδια στα πόδια τους και σίγουρα αυτό βοηθάει στην ομοιογένεια της ομάδας. Περιμένουμε να δούμε καλό ποδόσφαιρο, με την εμπειρία όμως των γηπεδούχων, να υπερέχει.
Επιλογή μας το 1Χ & Over 1,5 goal με απόδοση 1,83 από την Stoiximan.

Χάκεν – KI Κλάκσβικ
Nτουβάρι, δηλαδή 0-0 έληξε η πρώτη αναμέτρηση στο συγκεκριμένο ζευγάρι με την Χάκεν να δείχνει καλύτερα στοιχεία, αλλά να μην μπορεί να βρει τα αντίπαλα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από μεγάλη νίκη για το πρωτάθλημα, εναντίον της πρωτοπόρου Έλφσμποργκ με 3-1 και σίγουρα η όρεξη και η ψυχολογία βρίσκεται να ύψη. Αδιαμφισβήτητα είναι το φαβορί για την πρόκριση, φτάνει να δείξει λίγο από το καλό της αγωνιστικό πρόσωπο. Η Κλάσβικ απέκλεισε στον προηγούμενο γύρο την Φερεντσβάρος, πηγαίνοντας στην έδρα της και βάζοντας 3 γκολ πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Εκτός έδρας παίζει με αντεπιθέσεις. Γίνεται πολύ επικίνδυνη και από την στιγμή που δεν έχει το βάρος του φαβορί της αναμέτρησης, θα παίξει ελεύθερα και σίγουρα μπορεί να βρει έστω μια φορά τα δίχτυα των Σουηδών. Επιλέγουμε το Οver 0,5 goal στο παιχνίδι για την Κλάσβικ με απόδοση 1,91 από την Winmasters.

(προτάσεις)
(19:00) Καραμπάχ – Ράκοφ Τσεστόχοβα : 1Χ & Over 1,5 goal (1,83) Νοvibet / 10 Units
(20:00) Χάκεν – KI Κλάκσβικ : Οver 0,5 goal KI Κλάκσβικ (1,95) Stoiximan / 10 Units

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΚΕΜΑΝΕΤΖΗ (Serres Bet)