Γράφει ο

Παναγιώτης Καπασούρης

Καλησπέρα σε όλους. Τετάρτη σήμερα και το πρόγραμμα θα το χαρακτήριζα αρκετά ενδιαφέρον. Πάμε να δούμε τι επιλογές έχω ξεχωρίσει για σήμερα.

ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ – ΑΕΚ 19:30
Ένα από τα καλύτερα ζευγάρια της Super League (όσον αφορά τις τιμές των Over, είτε σε κόρνερ είτε σε γκολ ) αναμετριούνται σήμερα στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. Ο Βόλος μετρά 3 συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς τέρμα σε πρωτάθλημα και κύπελλο, ενώ στα τελευταία 5 παιχνίδια που αντιμετώπισε την ΑΕΚ μετρά 4 νίκες. Από την άλλη η ΑΕΚ επανήλθε με την ίδια φρεσκάδα μετά την διακοπή και παρέσυρε στην Λαμία νικώντας τη 3-0. Ακολουθεί το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό αφού πρώτα περάσει από τα Γιάννενα. Αναμένω ξανά ωραίο παιχνίδι, ελεύθερο και με αρκετές πρωτοβουλίες και από τις δύο ομάδες. Θέλουν τη νίκη και οι δύο για τους δικούς τους λόγους. Αγαπημένο ζευγάρι για κόρνερ και θα το τιμήσουμε, δεν θα πάμε με τα γκολ αν και πιστεύω ότι μπορεί να έχει. Η Αεκ το είπαμε είναι κορνερομάδα και βγάζει , όντας πρώτη στη σχετική βαθμολογία, δεν έβγαλε και το λαιν στο προηγούμενο ματς με τη Λαμία και αυτό μας αρέσει. Από την άλλη ο Βόλος στην έδρα του δεν φοβάται κανέναν και παίζει άκρως επιθετικά. Οι επιλογές μου από το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι:
α) Over1,5 ομαδικά κόρνερ για τον Βόλο στο Α΄ ημίχρονο με απόδοση 1,93 από τη Novibet ,
β) Over8,5 κόρνερ για τις δύο ομάδες συνδυαστικά με απόδοση 1,64 από τη Novibet,
γ) Over 9,5 Κόρνερ για τις δύο ομάδες συνδυαστικά με απόδοση 2,08 από τη Novibet ,
δ) Over11,5 Κόρνερ με απόδοση 3,80 από τη Novibet.
Το πως θα τα συνδυάσουμε θα σας τα γράψω πιο κάτω

Ατρόμητος – ΠΑΟΚ (20:00)
Σε φουλ φόρμα βρίσκεται ο ΠΑΟΚ, πέρασε και από το Αγρίνιο με 0-2 φτάνοντας έτσι στην 3η θέση. Ο ίδιος μετράει 6 σερί no goal σε όλες τις διοργανώσεις κάτι το οποίο θεωρώ πως σήμερα θα σπάσει στην έδρα του Ατρομήτου. Ο ατρόμητος έρχεται από ένα παληκαρίσιο διπλό θα έλεγε κανείς με 0-1 μέσα στην έδρα του ΟΦΗ. Απρόσμενη νίκη και η ψυχολογία στα ύψη ώστε η ομάδα του Chris Coleman να αντιμετωπίσει τον φoρμαρισμένο ΠΑΟΚ. Παιχνίδι με γκολ προβλέπω στην συγκεκριμένη αναμέτρηση και πιθανή επιλογή το goal/goal. Πιο safe επιλογή μου φαντάζει το goal/goal ή Over2,5 της Noibet στο 1,54 και αυτή θα επιλέξουμε.

Λιντς – Μαν. Σίτι (22:00)
Αγαπημένο της πελατάκι θα χαρακτήριζα τη Λιντς για το συγκρότημα του Πεπ Γκουαρντιόλα. Πέρυσι σε δύο αναμετρήσεις έφαγε 11 γκολ και χωρίς Χααλαντ στο ρόστερ της. Σαφώς αποδυναμωμένη φέτος η Λιντς καλείται να αντιμετωπίσει την πανίσχυρη Σιτι η οποία κάνει αγώνα δρόμου για να φτάσει την Άρσεναλ στην κορυφή της Premier League. Δεν ξέρω με τι κέφια μπορεί να ξύπνησε σήμερα ο Πεπ και αν θέλει να την ξανά διασύρει αλλά εμείς θα το πάμε λίγο πιο επαγγελματικά και δεν θα ρισκάρουμε τόσο, ποντάροντας στο να βρεί γκολ η Σίτι και στα δύο ημίχρονα. Καλή και ορθολογική επιλογή φαντάζει και το -1,5 χαντικαπ της Σίτι όσον αφορά τη νίκη της. Η απόδοση του να σκοράρει και στα δύο ημίχρονο η Σίτι πληρώνει στο 1,72 στη Novibet.

Οι επιλογές μου:
Τριάδα απόδοσης 4,34 Novibet – Ποντάρισμα 15 Units
α) ΒΟΛΟΣ – ΑΕΚ Over 8,5 κόρνερ γενικό , β) Ατρόμητος ΠΑΟΚ g/g ή Οver2,5 , γ) Μαν. Σίτι να σκοράρει και στα δύο.