Καπασούρης: Επιλογές από 2.70 μέχρι 28.00 !!!

Παναγιώτης Καπασούρης

Καλημέρα αγαπητοί μου φίλοι. Καλό στοιχηματικό τριήμερο να έχουμε. Παρασκευή σήμερα και η δράση ξεκινάει. Επιτέλους οι εθνικές ομάδες έλαβαν τέλος και τα αγαπημένα μας πρωταθλήματα είναι προ των πυλών. Πάρτε καφεδάκι και ελάτε να δούμε τις επιλογές με τις οποίες θα πορευτούμε σήμερα στο άρθρο μας.

Αν θες να γίνεις και εσύ μέλος στο VIP κανάλι του Παναγιώτη Καπασούρη, πάτα εδώ!

ΟΣΑΣΟΥΝΑ-ΓΡΑΝΑΔΑ 22:00
Πάνε μέρες λόγω των εθνικών ομάδων αλλά τελευταία φορά που αναμετρήθηκε η Οσασούνα για τη La Liga ήταν απέναντι στη Ρεαλ Μαδρίτης στο Μπερναμπέου, όπου και ηττήθηκε με σκορ 4-0. Μέτρια εμφάνιση έως κακή θα την χαρακτήριζα, το μόνο που αξίζει να σημειωθεί είναι μια αρκετά καλή ευκαιρία που είχε λίγο πριν την ανάπαυλα με τον Μπούντιμιρ. Απο εκεί και πέρα στο δεύτερο ημίχρονο ανοίχθηκε για να ισοφαρίσει και το πλήρωσε, δέχθηκε 3 γκολ και καληνύχτισε πρόωρα. Η Οσασούνα δεν έχει ξεκινήσει τη σεζόν με τον καλύτερο τρόπο, αφού σε 9 αναμετρήσεις έχει πετύχει 3 νίκες και όλες ήταν εκτός έδρας. Στην έδρα της φέτος έχει καταφέρει να πάρει μόλις έναν βαθμό. Για να πούμε και του στραβού το δίκιο όμως αντιμετώπισε όλα τα μεγαθήρια της La liga και όχι ομάδες στα μέτρα της. Σήμερα ίσως είναι η στιγμή για να πάρει βαθμούς, μετά την διακοπή του πρωταθλήματος. Λογικά της έκανε καλό η παύση και σήμερα αντιμετωπίζει κάλλιστα ομάδα που είναι στα μέτρα της για νίκη.

Από την άλλη σήμερα η Γρανάδα έρχεται από απρόσμενη ισοπαλία απέναντι στην Μπαρτσελόνα των πολλών απουσιών εντός έδρας. Όπως και να το κάνεις όμως ισοπαλία με τους «Μπλαουγκράνα» δεν είναι και λίγο. Θα μπορούσε αν είχε διαχειριστεί καλύτερα την κατάσταση να πάρει ακόμα και τη νίκη απέναντι στην ομάδα του Τσάβι αφού προηγήθηκε με σκορ 2-0. Λίγο έλειψε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης να «αυτοκτονήσει» όμως το VAR ακύρωσε το γκολ το Ζοάο Φέλιξ. Σκοράρει μπροστά με χαρακτηριστική άνεση η Γρανάδα αφού διαθέτει αρκετή ποιότητα, όμως πίσω είναι «Παναγία μου βοήθα».

Δεν ξέρω κατά πόσο θα αντέξει και θα ανταπεξέλθει η Γρανάδα στις απαιτήσεις της αποψινής αναμέτρησης αφού η Οσασούνα ( που πέρυσι είχε εξασφαλίσει ακόμα και ευρωπαϊκό εισιτήριο ) διψά για την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα μπροστά στο κοινό της , και η σημερινή ημέρα νομίζω πως είναι ευκαιρία να το επιτύχει.

Αν συνυπολογίσουμε τη δίψα των γηπεδούχων για νίκη και την ποιότητα της Γρανάδας από τη μέση και μπροστά, το goal/goal φαντάζει λογική επιλογή το οποίο πληρώνει και καλά. Ένας συνδυασμός του τύπου Άσο & goal/goal δεν θα ήταν άσχημο να σας πω την αλήθεια που πληρώνει 3.50. Επίσης η επιλογή Οσασούνα να σκοράρει και στα δύο ημίχρονα πληρώνει στο 2.70. Μια τρέλα επίσης που μπορεί να αξίζει κάνα ψιλό είναι ακριβές σκορ 3-2 στο 28.00 απόδοση.