Blog

Καπασούρης: Δύσκολα η Κύπρος, γκολ στο Μιλάνο (12/09)

Γράφει ο

Παναγιώτης Καπασούρης

Καλημέρα σε όλους τους φίλους του Bet-Planet και καλή εβδομάδα να έχουμε με υγεία. Έχουμε να τα πούμε καιρό μέσα από το άρθρο είναι η αλήθεια. Τελευταία ημέρα προκριματικών η σημερινή και σιγά σιγά μπαίνουμε σε κανονικούς ρυθμούς με την επανέναρξη των πρωταθλημάτων και φυσικά σε μια εβδομάδα από τώρα έχουμε και έναρξη του Champions League, την αγαπημένη διοργάνωση όλων μας. Πάμε να δούμε που θα στοιχηματίσουμε σήμερα.

Αν θες να γίνεις και εσύ μέλος στο VIP του Tap1nos, πάτα εδώ!

Η πρώτη μας επιλογή έρχεται από το Ισπανία – Κύπρος. Την προηγούμενη αγωνιστική στην Τυφλίδα η ισπανική ομάδα επικράτησε με το εντυπωσιακό 1-7 παρακαλώ, βάζοντας 4 γκολ στο πρώτο μέρος ενώ στην επανάληψη του παιχνιδιού η ιστορία γράφτηκε από τον 16χρονο Γιαμάλ Λαμίν ο οποίος έγινε ο πιο νέος που σκοράρει στο ντεμπούτο του με το εθνόσημο, Φοβερός παίχτης ο Γιαμάλ και σίγουρα στο μέλλον θα μας απασχολήσει αρκετά. Με τη νίκη της αυτή πέρασε στη 2η θέση της βαθμολογίας έχοντας ένα ματς λιγότερο.

Οι μάχες Βραζιλίας και Αργεντινής στα προκριματικά του Μουντιάλ με novi-special αγορές

Από την άλλη η Κύπρος ηττήθηκε με 0-3 από τη Σκωτία εντός έδρας. Πολύ κακό ξεκίνημα από την ομάδα του Κετσπάγια που δέχθηκε 3 γκολ στα πρώτα 30 λεπτά, η ομάδα του δεν μπήκε ποτέ στον ρυθμό της αναμέτρησης και δίκαια έχασε, ενώ αν δεν κατέβαζαν ρυθμό οι φιλοξενούμενοι σίγουρα το κοντέρ θα έφτανε πολύ μακριά. Τυπική πλέον η διαδικασία των προκριματικών για την Κύπρο αφού δεν έχει ούτε έναν βαθμό και σήμερα το έργο της φαντάζει μονοπάτι αδιάβατο στην Ισπανία.

Θεωρώ πως με τον τρόπο παιχνιδιού των Ισπανών και τον Ρόδρι ως «πρωτογράναζο» στην μεσοαμυντική γραμμή και το συνεχόμενο αλλά και κουραστικό ταυτόχρονα passing game των «Ρόχα» δύσκολα η ομάδα από την Κύπρο να καταφέρει να περάσει το κέντρο, και αν το κάνει άντε να είναι μια-δύο φόρες όλες και όλες. Λογική και τίμια η επιλογή, η οποία μας πληρωνεί συχνά όταν αντίπαλος της Ισπανίας είναι ομάδα δυναμικής σαν την Κύπρο, του να μην πάρει κανένα κόρνερ στο πρώτο ημίχρονο σε απόδοση 1.70

Η δεύτερη μας επιλογή έρχεται από Ιταλία μεριά και πιο συγκεκριμένα αναφέρομαι στο Ιταλία – Ουκρανία.
Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η ομάδα του Σπαλέτι απέναντι στα Σκόπια. 9 λεπτά πριν την ολοκλήρωση της αναμέτρησης δέχθηκε ένα πολύ όμορφο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπάρντι και δεν κατάφερε να φύγει με το πολυπόθητο διπλό από τη γειτονική μας χώρα.
Τέσσερις βαθμούς μετρά η Ιταλία σε τρία παιχνίδια, και βρίσκεται 3 βαθμούς πίσω από τους Ουκρανούς τους οποίους αντιμετωπίζουν σήμερα.

Από την άλλη η Ουκρανία έδειξε στον αγώνα με την Αγγλία ότι είναι πολύ σκληρή για να πεθάνει. Προηγήθηκε με τον Ζιντσένκο στο 26′ μετά από πολύ όμορφη ανάπτυξη και λίγο πριν την λήξη του πρώτου μέρους δέχθηκε την ισοφάριση. Τελικό σκορ της αναμέτρησης 1-1.

Πολύ όμορφο παιχνίδι προβλέπω στο Μιλάνο με δύο ομάδες που θα αναζητήσουν να βρουν δίχτυα και δεν θα μείνουν στα λόγια. Οι τιμές προκαλούν και δεν μπορούμε να τις αφήσουμε έτσι. Πρώτη και βασική επιλογή που ξεχωρίζω είναι το Over 2.5 σε απόδοση 2.00, ενώ πιο χαλαρό bet θα μπορούσε να είναι το Goal/Goal & Over 3.5 που πληρώνει πάνω από 4.00 !!!

Περισσότερες επιλογές και δράση θα βρείτε και στο VIP κανάλι μου αλλά και στο ελεύθερο κανάλι Telegram.