Γιάννης Κωστόπουλος: Στην Πόλη και στην Τούμπα τα σπουδαία (18/04)

Γράφει ο

Giannis Kostopoulos
kkuykyukyu

Κλείνουν σήμερα οι προημιτελικοί με αγώνες από το Europa League και Conference League.
Εδώ θα ασχοληθούμε με δύο ματς σήμερα και είναι τα “δικά” μας παιχνίδια, του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ από το Conference League. Δύσκολα σίγουρα ματς εδώ που είμαστε, αλλά όλα ανοιχτά.

20 ΔΩΡΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΗΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ!

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ ΣΤΟ TELEGRAM CHANNEL

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.
Ο Ολυμπιακός είχε την πρόκριση στα χέρια του στο πρώτο παιχνίδι κι ήταν εντυπωσιακός μέχρι το 3-0, μετά όμως ένα απότομο μπλακ άουτ με λάθη, έφερε την Φενέρμπαχτσε να διεκδικεί δυνατά την πρόκριση με τα δύο τέρματα που σημείωσε και έφερε το ματς σε 3-2.
Σήμερα μέσα σε ένα φανατισμένο κοινό στο Σουκρού Σαράτσογλου, μια δυνατή έδρα,, καλείτε ο Ολυμπιακός να υπερασπιστεί τη νίκη του με 3-2 και να πάρει την πρόκριση στα ημιτελικά του θεσμού.
Οι Τούρκοι είναι αρκετά δυνατοί όμως και θα ασκήσουν πίεση με το ξεκίνημα για να φέρουν το ματς στα ίσια σαν αρχή και μετά να διεκδικήσουν και την πρόκριση.
Θα πάω με τα γκολ των γηπεδούχων μόνο ανεξαρτήτου αποτελέσματος.
Φενέρμπαχτσε όβερ 1.5 γκολ.
ΠΑΟΚ-ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ.

Στην κατάμεστη Τούμπα ο ΠΑΟΚ θα προσπαθήσει να ανατρέψει το σκορ του πρώτου αγώνα όπου ηττήθηκε με 1-0.
Η ώθηση του κόσμου και το παιχνίδι που κάνει στη Τούμπα όταν παίζει μου δείχνει ότι μπορεί να τα καταφέρει και να πετύχει σίγουρα γκολ και πρέπει απλά να προσέξει καλά στην άμυνα του, γιατί εδώ θα παιχτεί στις λεπτομέρειες ο αγώνας. Δε θα χάσει πιστεύω και οι Βέλγοι θα κυνηγήσουν το γκολ που θα τους κάνει να θέλουν να πάρουν το Χ τουλάχιστον για να μη πάει το ματς σε παράταση καθώς εκεί ύστερα θα πιεστούν ακόμη περισσότερο.