Blog

Δημήτρης Οικονόμου: Κωδικός «πρόκριση» (18/07)

Γράφει ο

Bet Planet Team

Καλημέρα φίλοι του bet-planet.gr. Επιτυχημένη ήταν η στήλη της Τρίτης, καθώς οι Σπάρτανς κατάφεραν να σκοράρουν στα τελευταία λεπτά επιβεβαιώνοντας έτσι την επιλογή που προτάθηκε. Συνεχίζουμε με άρωμα Ευρώπης και σήμερα Πέμπτη.

ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ TIPSTER ΔΗΜΗΤΡΗ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΣΤΟ FREE TELEGRAM CHANNEL ΤΟΥ

21:15 Μάριμπορ – Μπότεφ Πλόβντιβ

Η Μάριμπορ από την στιγμή που έγινε γνωστή η κλήρωση αντιλήφθηκε πως θα πρέπει για τα δεδομένα της περιόδου να παρουσιαστεί ιδιαίτερα προσεκτική αντιμετωπίζοντας μία υπολογίσιμη αντίπαλο. Στο πρώτο παιχνίδι, οι Σλοβένοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, ισοφάρισαν γρήγορα και πάνω στην ώρα που φαινόταν να ελέγχουν την κατάσταση δέχθηκαν δεύτερο γκολ και το τελικό 2-1 κατά τους δημιουργεί μία ιδιαίτερη απαιτητική κατάσταση που με την δύναμη της έδρας θα προσπαθήσουν να ανατρέψουν. Ο γνώριμος μας Σουντανί ήταν ανάμεσα στους διακριθέντες, ενώ βαρόμετρο για τους γηπεδούχους είναι ο Ίλισιτς, παίκτης που είχε εντυπωσιακό πέρασμα στην καριέρα του από την Αταλάντα. Ο βαθμός ετοιμότητας της ομάδας πρέπει να είναι σε καλό επίπεδο, με την έναρξη του πρωταθλήματος να πλησιάζει.

Μικρό μεν, προβάδισμα δε για την Μπότεφ μετά τα πρώτα 90 λεπτά εκεί που οι Βούλγαροι διαχειρίστηκαν με εξαιρετικό τρόπο όσα τους έδωσε ο αντίπαλος. Έδειξε να είναι επικίνδυνο αουτσάιντερ και σήμερα δίνοντας την μπάλα στον αντίπαλο θα προσπαθήσει περισσότερο να εκμεταλλευτεί όσα πάρει κατά την διάρκεια της αναμέτρησης, περισσότερο περιμένοντας όπως έπραξε δηλαδή στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο της αναμέτρησης της προηγούμενης Πέμπτης όταν και κατάφερε να πετύχει το γκολ της επικράτησης όντας όχι η ομάδα που είχε τον έλεγχο της μπάλας περισσότερη ώρα. Ο νικητής του συγκεκριμένου ζευγαριού θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό στον επόμενο γύρο, με την Μάριμπορ να ψάχνει μία καλύτερη ευρωπαϊκή πορεία σε σχέση με τα τελευταία χρόνια και γνωρίζει πως θα πρέπει να επενδύσει στην έδρα της και σε μονάδες όπως ο Ίλισιτς που γνωρίζει καλά τι απαιτείται για να δει την ομάδα του να παίρνει το εισιτήριο για την επόμενη φάση των προκριματικών. Περιμένω τους Σλοβένους περισσότερο έτοιμους, διαθέτουν καλύτερες μονάδες που την συγκεκριμένη περίοδο μπορούν με μία προσπάθεια να κάνουν την διαφορά. Κρατάω την πρόκριση Μάριμπορ σε απόδοση 1,83.