Blog

Δανακτσής: Νέα νίκη οι Βάσκοι (08/11)

Γράφει ο

Δημήτρης Δανακτσής

Το δικό τους στοιχηματικό και όχι μόνο ενδιαφέρον έχουν τα ματς της Τετάρτης στο Champions League, όπου θα κρατήσουμε έναν άσο και ένα Goal/Goal.

Νέα προσφορά γνωριμίας με τριπλά δώρα στο Betshop!

Σοσιεδάδ – Μπενφίκα
Στις λεπτομέρειες έχασε η Σοσιεδάδ το προηγούμενο ματς πρωταθλήματος και συγκεκριμένα στην τελευταία φάση από την Μπαρτσελόνα με 1-0. Αποτέλεσμα που καλείται να αφήσει πίσω της, καθώς στο Champions League τα πηγαίνει μια χαρά, έχοντας δύο νίκες και μια ισοπαλία σε τρεις αναμετρήσεις. Σε αυτό το σερί βρίσκεται και το διπλό της μέσα στην Πορτογαλία επί της Μπενφίκα με 1-0, όπου έδειξε να είναι ένα επίπεδο πιο πάνω. Υπολογίσιμοι σαφώς οι φιλοξενούμενοι, αλλά δεν διάγουν την καλή τους περίοδο τον τελευταίο μήνα και θα περάσουν δύσκολες στιγμές απόψε στην χώρα των Βάσκων. Προβάδισμα λοιπόν στον άσο και το 1.90 από την Stoiximan.

Κοπεγχάγη – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μπορεί να έχει μόλις έναν πόντο στον όμιλο η Κοπεγχάγη, αλλά έχασε οριακά τόσο από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 1-0 και νωρίτερα από την Μπάγερν με 2-1. Αρκετά καλή εικόνα από την καλύτερη ομάδα της Δανίας και στα τρία ματς που απομένουν καλείται αν διασκεδάσει τις εντυπώσεις και να δει στο τέλος τι έχει πετύχει. Στην μετριότητα συνεχίζει να κινείται η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αν και βρίσκει τελευταία κάποιες οριακές νίκες σε Πρέμιερ Λιγκ και Champions League. Σαφώς και μπορεί να σκοράρει εκ νέου σήμερα, όπως και οι επικίνδυνη γηπεδούχοι. Με λίγη τύχη μπορεί να περάσει το Goal/Goal σε απόδοση 1.70 στο Pamestoixima.