Δανακτσής: Με τα γκολ στον δεύτερο όμιλο (24/06)

Δημήτρης Δανακτσής

Ακόμη ανοιχτές υποθέσεις έχει αφήσει ο δεύτερος όμιλος του Euro 2024 και πάμε να δούμε τι προκύπτει από τα δύο παιχνίδια και στοιχηματικά.

Euro 2024 – Ο απόλυτος οδηγός στα χέρια σου

Αλβανία – Ισπανία
Εκεί που κέρδιζε η Αλβανία την Κροατία με 1-0 μέσα σε λίγα λεπτά έμεινε πίσω στο σκορ με 2-1, όμως είχε την τελευταία λέξη στο παιχνίδι, ισοφαρίζοντας σε 2-2. Μπορεί να μην έχει πλέον πολλές πιθανότητες πρόκρισης, αφού χρειάζεται τη νίκη σε ένα τρομερά δύσκολο ματς απέναντι στην Ισπανία. Από τις ομάδες, που απέδωσαν το καλύτερο ποδόσφαιρο είναι αυτή του Ντε Λα Φούεντε, με αποκορύφωμα το «γεμάτο» 1-0 κόντρα στην Ιταλία. Καμιά δεν χαρίζεται πλέον σε αυτό το επίπεδο και ένα τέρμα νωρίς θα βοηθήσει να δούμε μια ελκυστική αναμέτρηση. Πιθανότερο όλων νομίζω το Over 2.5 σε απόδοση 1.80 στην Stoiximan.

Κροατία – Ιταλία
Αν και γύρισε με δύο απανωτά την εις βάρος της κατάσταση η Κροατία σε 2-1 απέναντι στην Αλβανία, εντούτοις δέχθηκε γκολ-μαχαιριά στις καθυστερήσεις για το τελικό 2-2. Αυτό γιατί αν κρατούσε το νικηφόρο αποτέλεσμα θα της αρκούσε σήμερα μια ισοπαλία απέναντι στην Ιταλία και τώρα χρειάζεται αποκλειστικά τη νίκη. Έμπλεξε και η Ιταλία μετά την ήττα από την Ισπανία με 1-0, οπότε για να αισθάνεται ήσυχη απόψε θα πρέπει τουλάχιστον να μην χάσει από την Κροατία. Παρά την σκοπιμότητα του παιχνιδιού, οι δύο ομάδες έχουν τις μονάδες μπροστά για να σκοράρουν και το Goal/Goal φαντάζει λογικό στο 1.65 του Pamestoixima.gr.