Δημήτρης Δανακτσής

Το δεύτερο σερί ταμείο έγινε χθες στο Nations League, όμως πάμε να αποχαιρετήσουμε τις εθνικές ομάδες για τον μήνα Οκτώβριο με τις επιλογές της Τρίτης.

Μπείτε στο κανάλι μας στο Telegram για ΔΩΡΕΑΝ VIP PICKS

Σκωτία – Πορτογαλία
Ήττα στις λεπτομέρειες για την Σκωτία από την Κροατία το βράδυ του Σαββάτου με 2-1, όμως η ουσία είναι πως μετρά μόνο ήττες στις τρεις πρώτες αγωνιστικές του Nations League. Δύσκολα να αποφύγει την τελευταία θέση του ομίλου, αντιμετωπίζοντας συνεχώς δυνατές ομάδες. Μια από αυτές είναι σαφώς η Πορτογαλία, που στον αντίποδα μετρά το τρία στα τρία σε νίκες, οπότε δείχνει και την διαφορά της με την σημερινή της αντίπαλο. Σίγουρα δεν είναι η μεγαλύτερη ευκαιρία η νέα νίκη των φιλοξενούμενων, αλλά η παρέα του Κριστιάνο Ρονάλντο έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο για το διπλό στο 1.65 από την Stoiximan.

Ελβετία – Δανία
Δεν μας έχει συνηθίσει σε σερί αρνητικών αποτελεσμάτων η Ελβετία, που έχει τρεις στις τρεις ήττες μέχρι στιγμής στο Nations League. Πριν λίγες ημέρες έχασε στην Σερβία με 2-0, αν και θα μπορούσε να μπει στην διεκδίκηση του παιχνιδιού με το χαμένο πέναλτι του Εμπολό στο δεύτερο ημίχρονο. Στον αντίποδα η Δανία μετρούσε δύο διαδοχικές νίκες πριν χάσει οριακά από την Ισπανία με 1-0 και όπως καταλαβαίνουμε θα γίνει μάχη σήμερα ανάμεσα στις δύο ομάδες. Αμφότερες αναμένεται να βγουν μπροστά για να ξεχάσουν τις πρόσφατες ήττες, οπότε έχει τύχες το Goal/Goal σε απόδοση 1.85 στο Pamestoixima.