Δανακτσής: Χρωστά παιχνίδι η ΑΕΚ (01/09)

Γράφει ο

Δημήτρης Δανακτσής

Καλό μήνα σε όλους. Λίγο από Τουρκία και από Ελλάδα οι σημερινές μας επιλογές και ελπίζω να μπούμε στον Σεπτέμβριο με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Λεβαδειακός – ΑΕΚ
Το πάλεψε μέχρι τα τελευταία λεπτά ο Λεβαδειακός στο ΟΑΚΑ, όμως δέχθηκε γκολ-μαχαιριά από τον Παναθηναϊκό για να χάσει το ματς στις καθυστερήσεις με 1-0. Το θέμα στο ζευγάρι είναι η ΑΕΚ, που στα παιχνίδια της σπαταλά ευκαιρίες, αλλά δεν παίρνει αυτό που θέλει, όπως στο 1-1 με την Λαμία την προηγούμενη αγωνιστική. Μετά από αυτή την απώλεια, η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα δεν θα ήθελε να σκέφτεται νέο στραβοπάτημα σήμερα και πιστεύω ότι κάποια στιγμή οι ευκαιρίες της θα καταλήγουν πιο εύκολα γκολ. Οπότε σήμερα πάμε με το 2 & Over 2.5 σε απόδοση 1.78 στην Stoiximan.

Μπεσίκτας – Σίβασπορ
Πέρα από τα αποτελέσματα, που είναι εξαιρετικά στο ξεκίνημα για την Μπεσίκτας, το κερασάκι στην τούρτα είναι το καλό ποδόσφαιρο που παίζει και τα πολλά γκολ. Όπως την Πέμπτη κόντρα στην Λουγκάνο, όπου το νικηφόρο 5-1 την οδήγησε πανηγυρικά στο Europa League. Το καλό στοιχηματικά είναι πέρα ότι παίζει επιθετικά δέχεται και εύκολα γκολ, οπότε κάτι ανάλογο περιμένουμε και σήμερα στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Σίβασπορ. Ένα τέρμα νωρίς από οποιαδήποτε πλευρά μπορεί να ανοίξει ευκολότερα τον ρυθμό και το Over 2.5 πληρώνει 1.70 από το Pamestoixima.