Kεμανετζής: Δευτεριάτικος κόμπος από τους γείτονες (21/08)

Bet Planet Team

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους τους φίλους του Βet πλανήτη. Πλήρωσαν τα 2 σημεία που αναφέραμε εχθές στην στήλη αλλά το κεφάλι το κρατάμε ακόμα σκυμμένο στο lap top, γιατί η εβδομάδα που ξεκίνησε έχει πολλές απαιτήσεις. Στους γείτονες θα πάμε σήμερα Δευτέρα, ελπίζοντας να γίνουν όλα όπως ακριβώς τα διαβάσετε από κάτω.

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ SERRESBET ΣΤΟ TELEGRAM: TELEGRAM CHANNEL (SERRES BET)

Ανκαραγκουτσού – Αντάνα Ντέμιρσπορ
Με ήττα ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι γηπεδούχοι, καθώς για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος φιλοξενήθηκαν στην έδρα της Κασίμπασα από την οποία και ηττήθηκαν με 3-2. Βρέθηκαν να χάνουν με 2-0, ωστόσο ρίσκαραν, ισοφάρισαν στο 78ο λεπτό σε 2-2, για να χαθεί ο βαθμός στο 93ο λεπτό μετά από ένα καταπληκτικό γκολ του Ben Ouanes με σουτ έξω από την περιοχή. Θα πρέπει να βελτιώσει την αμυντική της λειτουργία η Ανκαραγκουτσού αν θέλει να πάρει κάτι θετικό από την σημερινή αναμέτρηση στην έδρα της. Στην άλλη πλευρά, η ομάδα του Πατρίκ Κλάιφερτ έδειξε χαρακτήρα στο εντός έδρας παιχνίδι για την πρεμιέρα με αντίπαλο την Ρίζεσπορ. Δέχτηκε την ισοφάριση (1-1) στο 87ο λεπτό, αλλά η αντίδραση ήταν άμεση και πήρε την νίκη με γκολ στις καθυστερήσεις. Στο μυαλό της και ο επόμενος αγώνας για τα προκριματικά του Europa Conference League με την Γκενκ, αφού ξεπέρασε σχετικά εύκολα το εμπόδιο της Όσιγιεκ. Χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, αντιμετωπίζει μια ομάδα που την περσινή σεζόν την κέρδισε και στις δύο μεταξύ τους αναμετρήσεις. Επιλέγουμε το Χ2 & Οver 1,5 goal με απόδοση 1,77 από την Novibet.