Blog

Κεμανετζής: Παιχνίδι με ελληνικό ενδιαφέρον (17/08)

Γράφει ο

Bet Planet Team

Kαλημέρα στα φιλαράκια του Bet πλανήτη. Eπιστροφή στην στήλη λοιπόν. Mπροστά μας περίπου μια 50αδα παιχνίδια ευρωπαϊκού ενδιαφέροντος. Στον αγώνα και οι ελληνικές ομάδες, από τις οποίες έρχονται οι σημερινές μας εκτιμήσεις. Στο κανάλι μας επίσης θα βρείτε λίγο αργότερα περισσότερες pregame επιλογές και όλο το livebetting παιχνίδι που θα γίνει, έχοντας στο μυαλό να επαναλάβουμε το προχθεσινό 4/4 πάντα προσεκτικά και μελετημένα.

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ SERRESBET ΣΤΟ TELEGRAM: TELEGRAM CHANNEL (SERRES BET)

Ντιναμό Κιέβου – Άρης
Δεν ήταν η εμφάνιση που περίμενε να δει από την ομάδα του ο Μιρτσέα Λουτσέσκου και δίκαια ήρθε η ήττα με 1-0 στο Κλεάνθης Βικελίδης. Ωστόσο παραμένει φαβορί για την πρόκριση. Διαθέτει παίκτες με εμπειρία που σίγουρα μπορούν να δώσουν λύσεις στην ομάδα. Θα πρέπει να δουλέψει πολύ στο αμυντικό κομμάτι αν θέλει να διατηρήσει τις ελπίδες της για πρόκριση καθώς αντιμετώπισε πολλά προβλήματα στην Θεσσαλονίκη. Αντίθετα η ομάδα του Άρη πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και πήρε ένα μικρό προβάδισμα για την πρόκριση. Έβγαλε αυτοματισμούς και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες στην αντίπαλη περιοχή. Θα ψάξει το γκολ για να τελειώσει το θέμα πρόκρισης. Παρόλο αυτά περιμένω τους Ουκρανούς να δείξουν το καλό τους πρόσωπο με αποτέλεσμα να πάρουν την νίκη ή έστω να μην χάσουν. Πολύ πιθανό να χρειαστεί η παράταση ή ακόμα και τα πέναλτι για να δούμε ποιός θα πάρει την πρόκριση. Επιλογή το 1Χ Οver 1,5 goal απόδοσης 1,70.

ΠΑΟΚ – Χάιντουκ Σπλιτ
Ο ΠΑΟΚ είχε την τύχη με το μέρος του και μπόρεσε να πάρει την λευκή ισοπαλία στην έδρα της Χάιντουκ. Πάτησε καλύτερα στο γήπεδο είναι η αλήθεια από το 60ο λεπτό και μετά, αφού έπαιξαν μεγάλο ρόλο στην εικόνα της ομάδας οι αλλαγές που πραγματοποίησε το Ράζβαν Λουτσέσκου. Χωρίς το παραμικρό πρόβλημα παρατάσεται η ομάδα σήμερα, με μοναδικό στόχο την πρόκριση. Η Χάιντουκ είχε τις ευκαιρίες να σκοράρει βάζοντας στο ζύγι και τα 2 δοκάρια που είχε. Περιμένω να μπει στον αγωνιστικό χώρο πολύ προσεκτικά και να δώσει χώρο στους γηπεδούχους με σκοπό να χτυπήσουν σε μια κόντρα επίθεση. Πολύ πιθανό και εδώ να δούμε παράταση ή ακόμα και πέναλτι. Επιλογή μας το 1Χ & Under 3,5 goal απόδοσης 1,55. Εδώ όμως έχουμε 2η επιλογή με το Χ2/1Χ Δ.Ε -ΗΜΙ/ΤΕΛ να πληρώνει 2,10