Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλο το παρεάκι του Bet-Planet που λογικά οι περισσότεροι βρίσκεστε στις παραλίες και μας διαβάζετε.

Έχουμε εν ολίγοις, επιστροφή σε Βουλγαρία, Δανία, Κροατία, Πολωνία, Ελβετία, Σλοβενία, Τσεχία και έπονται κι άλλα σύντομα.
Απλά τις πρώτες αγωνιστικές θα είμαστε παντού επιφυλακτικοί και συμμαζεμένοι ως που να ρολάρει λίγο.

Σε πρωταθλήματα που υπάρχει δράση και εκεί θα παίξουμε τη δική μας μπάλα.
Πάμε να τα δούμε παρέα ποια είναι αυτά.

Ξεκίνημα και χρονικά (16:00) από την Ykönnen της Φινλανδίας.
Jaro-Mikkelin το πρώτο ματς.
Η Jaro έκανε ένα μικρό δώρο στη σημερινή της αντίπαλο πριν τρεις ημέρες και έκοψε βαθμούς από την διεκδικήτρια του τίτλου Gnistan με 2-2 από τη στιγμή που είχε χάσει ήδη η Mikkelin εντός έδρας 0-2 από την Jäps κι έτσι παραμένει σε απόσταση αναπνοής από την πρώτη θέση με ένα βαθμό.
Σήμερα το ματς θα είναι φωτιά για την φιλοξενούμενη καθώς η Jaro έδειξε ότι πρόκειται για αξιόλογο για την κατηγορία αντίπαλο κι ας μην είναι στις πρώτες θέσεις.
Θα πάμε με την φιλοξενούμενη και το όβερ 1,5 γκολ της στο 1.95 που εύκολα ή δύσκολα μπορεί να πετύχει καθώς δεν επιτρέπεται δεύτερη απανωτή γκέλα και θέλει να καθαρίζει τέτοια παιχνίδια.

Στην ίδια κατηγορία συναντούμε και το ματς Jäps-Kokkola (16:00) που όπως προανάφερα έρχεται από μεγάλη νίκη έκπληξη μέσα στην Mikkelin με 0-2.
Σήμερα η αντίπαλος της προσφέρετε για να ντουμπλάρει τις νίκες της καθώς η τελευταία Kokkola με 9-24 γκολ στο σύνολο που στα τελευταία 5 ματς, έχει δεχθεί τέσσερεις “τεσσάρες” (0-4, 1-4, 2-4 1-4) εύκολα ή δύσκολα θα υποκύψει στον ενθουσιασμό των γηπεδούχων.
Θα πάρουμε λοιπόν την επιλογή του άσσου στο 1.72

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ ΣΤΟ TELEGRAM CHANNEL

Συνεχίζουμε στη Σουηδία και την ALLSVENSKAN
Υπαρχει μια ομάδα φαβορί είτε το θέλουμε είτε όχι και λέγεται Haken.
Παίζει μέσα στη Varnamo (18:30) και με τη φόρμα που έχει τελευταία 4/4 νίκες με συνδυασμό και την πρόκριση για τα προκριματικά του Champions League με δύο νίκες μέσα έξω απέναντι στην The New Saints από την Ουαλία είναι σε θέση να περάσει και σήμερα με νίκη, καθώς έρχεται νέο ματς για τα προκριματικά από βδομάδα απέναντι στην Klaksvik και το ταξίδι στα Φερόε.
Νίκη για τη Haken στο 1.70

Θα κλείσουμε σήμερα με την αγαπημένη Νορβηγία και την ELITESERIEN.
Εκεί όπου η Molde φαβορί απέναντι στην Sarpsborg (19:00) κάτι που το πιστεύω κι εγώ, όμως το 1.47 του άσσου το βρίσκω μικρό.
Θα το πειράξω λίγο και θα πάω με την επιλογή του Bet Builder στον άσσο και να δούμε γκολ και στα δύο ημίχρονα στο 1.80

Καλή επιτυχία σε ότι επιλέξετε.
Οτιδήποτε άλλο αν υπάρξει θα ανέβει στα Social μου που βλέπετε εδώ κάτω και σας προσκαλώ να μπείτε.

Προτάσεις.

Jaro-Mikkelin: Mikkelin over 1.5 goal / 1.95
Ποντάρισμα 10 Units

Jäps-Kokkola: 1 / 1.72

Varnamo-Haken: 2 / 1.70
Ποντάρισμα 12 Units

Molde-Sarpsborg: 1 / over 0.5 goal πρώτο ημίχρονο / over 0.5 goal δεύτερο ημίχρονο / 1.80

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ ΣΤΟ VIBER!

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ «Το μεροκαματάκι» ΣΤΟ FACEBOOK!