Κολοσσός Ρόδου – Παναθηναϊκός (04/04)

Γράφει ο

The Answer

ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ (10-10)

Ο Κολοσσός Ρόδου πριν από μερικές ώρες επικράτησε του Άρη με 96-90 εντός έδρας και βελτίωσε στο 10-10 το ρεκόρ του στη Basket League. Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου απέκτησε προβάδισμα για την 7η θέση στη regular season και θα ψάξει και την υπέρβαση απέναντι στον Παναθηναϊκό. Κρατήστε στις σημειώσεις σας πως ο Κολοσσός έχει 9-1 εντός έδρας -με τη μοναδική του ήττα να είναι από τον Ολυμπιακό στο σουτ- με τη στατιστική του να γράφει περί τους 78 πόντους υπέρ και κατά ανά αγώνα.

ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ* ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΤΟ PAMESTOIXIMA.GR

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (15-5)

Ο Παναθηναϊκός, από τη μεριά του, έρχεται από το άνετο 108-77 επί του Απόλλωνα -στο ΟΑΚΑ- και με ρεκόρ 15-5 έχει εξασφαλίσει σε μεγάλο βαθμό την 2η θέση στην κανονική περίοδο του ελληνικού πρωταθλήματος. Ο coach Σερέλης σε ακόμα ένα παιχνίδι δεν μπορεί να υπολογίζει στους Πονίτκα (γκαρντ/φόργουορντ) και Γουόλτερς (γκαρντ), ενώ στην Ελλάδα δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο Τόμας (σουτέρ). Οι “πράσινο” έχουν απολογισμό 5-4 εκτός έδρας, σκοράρουν 79.1 πόντους ανά ματς και δέχονται 82.6 πόντους κατά μέσο όρο.

Ο Παναθηναϊκός είναι το απόλυτο φαβορί για το θετικό αποτέλεσμα, ωστόσο στοιχηματικά το διπλό δεν αξίζει ποντάρισμα, καθώς το ματς είναι αρκετά περίεργο και οι “πράσινοι” δεν είναι ακόμα σε τόσο καλή κατάσταση για να περάσουν “αέρα” από τη Ρόδο. Με τα ειδικά παικτών της Stoiximan θα κάνουμε παιχνίδι και πιο συγκεκριμένα θα κρατήσουμε σε bet builder το 10+ πόντοι του Παπαγιάννη μαζί με το 7+ πόντοι του Γκουντάιτις (2.15). Από εκεί και πέρα, αξίζει το 8+ πόντοι και 6+ ριμπάουντ του Κόφι (2.25), ο οποίος παίζει 30+ λεπτά, απολαμβάνει της εμπιστοσύνης του coach Παπαθεοδώρου και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες του Παναθηναϊκού.