Γιάννης Κωστόπουλος: Στήριξη στα φαβορί (21/01)

Giannis Kostopoulos
kkuykyukyu

Καλή Κυριακή στην παρέα μας.
Δύο ταμεία στα τρία είχαμε χθες εδώ στη στήλη.
Μας πρόδωσε άσχημα η Μπεσίκτας του Φερνάντο Σάντος που δεν κατάφερε ούτε το γκολ της τιμής να σημειώσει σε μια έκπληξη περισσότερο για το βαρύ 4-0 από την Πεντίκσπορ.
Αφήνουμε το χθες όμως και σήμερα είναι άλλη μέρα, με νέα προσπάθεια.
Τρία ματς έχουν βγει και να τα δούμε αμέσως.

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ ΣΤΟ TELEGRAM CHANNEL

Φενέρμπαχτσε-Σάμσουνσπορ.
Τρένο δίχως φρένα η Φενέρ στην Τουρκία και με την επιθετική της γραμμή να οργιάζει και να βλέπει μπροστά της μόνο τον τίτλο.
Ένα τίτλο που δε θέλει να αφήσει να της φύγει καθώς το στενό μαρκάρισμα της Γαλατάσαραϊ είναι κάθε εβδομάδα…
Η Σάμσουνσπορ που είναι ακριβώς στο όριο σωτηρίας-υποβιβασμού με 21 βαθμούς δε νομίζω να καταφέρει να κερδίσει κάτι σήμερα το μεσημέρι. Αν βάλει όμως ένα γκολ μπορεί να μας βγάλει πιο εύκολα το όβερ.
Ασσος κι όβερ 2,5 γκολ και να σκόραρει η Φενέρμπαχτσε και στα δύο ημίχρονα σε Bet Builder.
Γκλάντμπαχ-Άουγκσμπουργκ.
Στη Γερμανία και στη Μπουντεσλίγκα το επόμενο ματς. Αρκετά πίσω έχει μείνει φέτος η Γκλάντμπαχ για τη δυναμική της, όμως μπήκε δυνατά μετά την διακοπή και αν το “τρέξει” καλά, ίσως προλάβει μια θέση για την Ευρώπη έστω και στο θεσμό του Conference League.
Κέρδισε τη Στουτγάρδη στην έδρα της 3-1 και σήμερα έχει δεύτερο συνεχόμενο εντός με την Αουγκσμπουργκ και είναι το φαβορί. Έχει και την ψυχολογία μαζί μετά το τρίποντο και τον ενθουσιασμό στις τάξεις του κόσμου. Οι φιλοξενούμενοι έρχονται με το ξεκίνημα της Μπουντεσλίγκα, με εντός έδρας ήττα από τη Λεβερκούζεν που ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα στο 94′.
Σε μια μέτρια σεζόν η Αουγκσμπουργκ και εκεί αναμένεται ως το τέλος να κινηθεί, στην μετριότητα.
Άσος για την Γκλάντμπαχ.
Λέτσε-Γιουβέντους.
Στην Ιταλία το τελευταίο ματς για σήμερα από την Serie A.
Σε τρομερή φόρμα η Γιουβέντους και παίρνει στα ματς αυτό που θέλει σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Αν ψάξουμε την τελευταία της ήττα, θα τη βρούμε στις 26/09/2023 που έχασε μέσα στην Σασουόλο με 4-2.
Η Λετσε με τη φετινή της πορεία και με μια νίκη μόνο από τα τέλη Σεπτεμβρίου και μετά (την Φροζινόνε με 2-1) δε μπορεί να κοιτάξει στα μάτια τη Γιουβέντους και ειδικά αυτή τη στιγμή. Σημειώνω πως τα παίζουμε τα σημεία χωρίς την γκανιότα του 0% έτσι ώστε σε περίπτωση διαφοράς δύο γκολ να κλειδώνουμε κι απευθείας το σημείο με την πρώιμη πληρωμή.
Διπλό για τη Γιουβέντους κι όβερ 1.5 γκολ αγώνα.
Τέλος για σήμερα και η συνέχεια θα δοθεί σε Telegram και Viber.