Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Blog

Προγνωστικά Australian Open 2024 (17/01): Πολλά games και Ισπανικό Μομέντουμ σε έναν αγώνα κόλαση

Γράφει ο

Bjorn Borg

Καλησπέρα! Μετά την το εκπληκτικό ματς και νίκη της Άιλας συνεχίζουμε με δύο επιλογές να προκύπτουν για το αυριανό πρόγραμμα.

ΤΡΙΠΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ* ΔΩΡΕΑΝ ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΕΔΩ!

(04:00) Πάουλα Μπαντόσα – Αναστασία Παβλιουτσένκοβα

Επιτέλους μετά από έξι μήνες και το περασμένο Major στο γρασίδι βλέπουμε την νο1 Ισπανίδα παίκτρια να αγωνίζεται και πάλι σε ένα πολύ καλό επίπεδο. Αμφότερες και οι δύο πέρασαν από τις αντίπαλες τους με σχετικά εύκολο τρόπο επικρατώντας με 2-0 σετ. Πάλεψε η Βέκιτς αλλά δεν τα κατάφερε κόντρα στην Αναστασία ενώ η Townsend έχασε με συνοπτικές διαδικασίες. Δεν της επέτρεψε να βρει τα δυνατά χτυπήματα στις διαγώνιους η Πάουλα με τα επιθετικά της χτυπήματα την έκανε να τρέχει από την μία side line στην άλλη. Πράγμα που όπως έχει πει και η ίδια η Townsend το θεωρεί ανυπόφορο. Σαν αποτέλεσμα αυτό είχε η Μπαντόσα να έχει 85% κερδισμένους πόντους πίσω από το πρώτο σερβίς, γεγονός που αντιπροσωπεύει την καλή κατάσταση που βρίσκεται καθώς τέτοια ποσοστά βλέπουμε μόνο απο την Ριμπάκινα και την Ίγκα και αν. Σίγουρα ο αυριανός αγώνας θα αποτελέσει μία μεγάλη πρόκληση και για τις δύο καθώς το στυλ παιχνιδιών τους μοιάζει αρκετά με την επιθετικότητα να σπάει τα κοντέρ άρα ο αγώνας μπορεί πολύ εύκολα να κριθεί στις λεπτομέρειες. Η Αναστασία που από πέρυσι είχε θέσει τις βάσεις για να γίνει μία elite παίκτρια νομίζω πως φέτος θα το πραγματοποιήσει αν συνεχίσει να βρίσκεται σε αυτήν την κατάσταση. Θα παλέψει και αυτή σαν σκυλί στον αυριανό αγώνα αλλά πραγματικά θα είναι ένα αρκετά αμφίρροπο ματς που τα νεύρα και η ένταση θα είναι σε τεντωμένο σκοινί. Εκτιμώ πως θα δούμε τουλάχιστον ένα σετ με πολλά games και μεγάλη διάρκεια είτε ένα καλό σετ και από τις δύο παίκτριες. Το over 22.5 games λοιπόν που προσφέρεται σε απόδοση 1.86 στην Novibet θα αποτελέσει την πρώτη βασική μου επιλογή. Να πω την αλήθεια δεν περίμενα πως τόσο γρήγορα θα ξαναέβλεπα την Πάουλα σε τέτοιο επίπεδο. Ο χθεσινός της αγώνας ήταν άψογος με ελάχιστα λάθη. Το σερβίς της ίσως να δούλεψε και καλύτερα από παλιά με 8 άσους παθητικό. Αν παίξει με τον ίδιο τρόπο και αύριο νομίζω πως θα φύγει η ίδια νικήτρια από το ντέρμπι. Θα δώσω λοιπόν ένα μικρό πλεονέκτημα στην Πάουλα και θα αγοράσω και την νίκη της η οποία βρίσκεται στο 2.02 στην Novibet.

Αυτά λοιπόν από το ταμπλό των γυναικών. Να έχετε καλές επιλογές και καλή τύχη σε ότι και αν επιλέξετε.