Συνεχίζει να εκπλήσσει η Λίντσερ

20/08/2019

Καλημέρα σε όλη την παρέα του bet-planet. Επιστροφή σήμερα με δύο δυνατά σημεία από τα πλέι οφ του Champions league.

Στις 22:00 διεξάγεται στην Κύπρο το ΑΠΟΕΛ – Άγιαξ. Οι Κύπριοι παρότι δέχτηκαν ήττα με 2-1 εντός έδρας κατάφεραν να δείξουν ομάδα με μέταλλο στο Αζερμπαϊτζάν νικώντας με 2-0 έπειτα από γκολ των Ντε Βινσέντι και Μάτιτς. Καταπληκτική εμφάνιση από την «αρμάδα» του Ντολ, είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων καθ’ όλη την διάρκεια της αναμέτρησης. Από την άλλη πλευρά, ο Άγιαξ δυσκολεύτηκε απέναντι στον ΠΑΟΚ ωστόσο κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για τα πλέι οφ της διοργάνωσης. Ισόπαλες με 2-2 αναδείχθηκαν οι δύο ομάδες στο ματς της «Τούμπας» εκεί όπου οι Ολλανδοί πραγματοποίησαν πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο, νίκη για τον «αίαντα» με 3-2 στην Ολλανδία. Κέρδισαν τρία πέναλτι με τον Τάντιτς να σκοράρει στα δύο εξ αυτών, «αγχώθηκαν» τα τελευταία λεπτά καθώς ο Μπίσεσβαρ βρήκε δίχτυα δύο λεπτά πριν το τέλος του ματς. Στην αναμέτρηση που θα διεξαχθεί στην Λευκωσία αναμένω ο Άγιαξ να καθαρίσει από το πρώτο ημίχρονο τον αγώνα και να μην μπει σε «μπελάδες» όπως έγινε απέναντι στον ΠΑΟΚ. Οι φιλοξενούμενοι αποτελούν σαφώς ένα πιο έτοιμο και έμπειρο σύνολο με τους Ζίγιεχ και Τάντιτς να βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση. Αδυναμία παρουσιάζει στην άμυνα ο ΑΠΟΕΛ, σημείο μου για σήμερα το διπλό από ημίχρονο σε απόδοση 2.17.

Συνέχεια με την αναμέτρηση Λίντσερ – Μπριζ. Την μεγάλη έκπληξη μέχρι στιγμής πραγματοποιεί στην διοργάνωση η Λίντσερ η οποία απέκλεισε και την ισχυρή Βασιλεία με 2/2 νίκες και συνολικό σκορ 5-2. Εκπληκτικό ποδόσφαιρο από τους Αυστριακούς οι οποίοι δείχνουν ότι ήρθαν…για να μείνουν. Από την άλλη πλευρά, πρόκριση πανηγύρισε και η Μπριζ η οποία ταξιδεύοντας με το 1-0 του Βελγίου κατάφερε να πάρει την πρόκριση με δύο γκολ στο τέλος στην έδρα της Ντιναμό Κιέβου και ενώ έπαιζε με 10 παίκτες. Στην αναμέτρηση της Αυστρίας περιμένω οι γηπεδούχοι να είναι εν τέλει και οι νικητές. Έχουν την ικανότητα να «ξεχύνονται» στην αντεπίθεση και επιπρόσθετα έχουν απέναντι τους έναν αντίπαλο που παρουσίασε αμυντικές αδυναμίες στο τελευταίο ματς. Άσος σε απόδοση 2.50.