Super Lig (31/8): Συνεχίζει τις νίκες η Μπεσίκτας

30/08/2019

Η Μπεσίκτας πήρε το τρίποντο απέναντι στη Γκιοζντέπε και ρέφαρε την ήττα σοκ της πρεμιέρας. Θα βρεί απένανι της την δυναμική Ρίζεσπορ με στόχο ένα ακόμα τρίποντο.

• 9/10 εντός έδρας under 2.5 στα τελευταία της.
  • 2/2 NG φέτος για την Ντενίζλισπορ.

Κόνιασπορ - Αντάλιασπορ: Μαύρα χάλια στην πρεμιέρα η Κόνιασπορ απέναντι στην Ανκαραγκουτσού, αισθητά βελτιωμένη στην έδρα της Γαλατασαράι για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Έπαιζε πάνω κάτω την μπάλα και στα δύο ματς, θα μπορούσε να έχει ξεκινήσει κάλλιστα με 2Χ2 όμως επιθετικά υπάρχει το... χάος. Ήρθε ο αμυντικός Μίγια απο την Γκόριτσα, ο κόσμος Γκρινιάζει και η Κόνιασπορ έχει 12 ισοπαλίες στα 17 τελευταία! Λείπει ο χαφ Φίντικλι.

Τεράστιο διπλό για την «Αντάλια» στην πρεμιέρα, νίκη που πέταξε στα σκουπίδια απο την ήττα - σοκ με 0-2 απο την Ντενίζλισπορ στην δεύτερη αγωνιστική. Ο Οζτούρκ έκανε το 1-0 του αντιπάλου στο πρώτο μέρος με δικό του αυτογκολ ενώ στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και δεύτερο τέρμα κλειδώνοντας το ματς. Η Αντάλιασπορ πάντως μοιάζει αρκετά ποιοτική φέτος και θα έχει σαφώς μεγαλύτερους στόχους. Τραυματίας ο κιπερ Τσακίρ.

Εκτίμηση: Τεράστια υπερβολή το 6.20 του διπλού και η τόσο χαμηλή τιμή του άσου. Δεν υπάρχει καμία αξια στα αριστερά ειδικά για μια ομάδα που έχει μια νίκη στις τελευταίες 17 επίσημες αναμετρήσεις της. Χ2 στο 2.35.

Γκιοζτέπε - Ντενίζλισπορ: Η Γκιοζτέπε δέχτηκε μια μαχαιριά στην καρδιά κυριολεκτικά καθώς το γκολ που πέτυχε η αντίπαλος της, Μπεσίκτας (ήττα με 3-0), ήρθε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους. Κάπου εκεί της κόπηκαν στα πόδια με την εμφάνιση της στην επανάληψη να είναι μετριότατη. Ήταν το δεύτερο σερί αρνητικό αποτέλεσμα καθώς στην πρεμιέρα η Αντάλιασπορ την έπιασε απο το λαιμό κερδίζοντας με 1-0 στην έδρα της Γκιοζτέπε. Δεν έχει σκοράρει ακόμα  στο πρωτάθλημα, χρειάζεται ενίσχυση με φορ. Νοσοκομείο η Γκιοζντέπε, θα λείψει ο τερματοφύλακας της Καντου, οι αμυντικοί Τσινεμρέ και Γκρίλο αλλά και ο φορ Τραορέ.

«Τρένο» η Ντενίζλισπορ στις δύο πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος μιας και έχει πραγματοποιήσει το 2Χ2 με μπαλάρα σκοράροντας μάλιστα τέσσερα γκολ και διατηρώντας παράλληλα την εστία της απαραβίαστη. Ο πολύ έμπειρος Ιλντίζ συνεχίζει απο πέρσι στον πάγκο της ομάδας σε μια ξέφρενη πορεία που δεν έχει τελειωμό με την ομάδα να τερματίζει πέρσι στην πρώτη θέση απο εκεί που ο στόχος ήταν να σωθεί (το είχε καταφέρει παρα τρίχα τις άλλες χρονιές). Εκτός απο τη νίκη της πρεμιερας επί της Γαλατά πήρε τεράστιο διπλό στην Αντάλιασπορ με 0-2. Άπαντες παρώντες.

Εκτίμηση: Τρένο η Ντενίζλισπορ αλλά δεν μπορούμε να την εμπιστευτούμε σε ένα τόσο δύσκολο ματς, είναι εξάλλου πρωτάρα στην κατηγορία. Πολύ καλύτερη επιλογή το G/G στο 1.75.

Μπεσίκτας - Ρίζεσπορ: Αφήνοντας πίσω την κακή εμφάνιση της πρεμιέρας η ομάδα της Μπεσίκτας πήρε εύκολα την νίκη στην εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στην Γκιόζτεπε. Η ομάδα από την Πόλη μπορεί να άργησε να ανοίξει το σκορ πετυχαίνοντας το πρώτο τέρμα στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου όμως πριν συμπληρωθεί μία ώρα παιχνιδιού είχε πετύχει άλλα δύο τελειώνοντας στην ουσία το παιχνίδι για το τελικό 3-0. Τα τέρματα των νικητών σημείωσαν ο 20χρονος κεντρικός επιθετικός Γκιουβέν Γιαλτσίν , ο 31 ετών αριστερός μπακ Τσανέρ Ερκίν και ο 28χρονος Σέρβος επιθετικός μέσος Αντέμ Λιάγιτς. Ο χαφ Ν' Κουντού και ο φορ Γιλμάζ είναι τραυματίες.

Έπαιζε με παίκτη παραπάνω στην Αγκυρα κόντρα στην Γκεντσλέρ ξεκινώντας με μεγάλη νίκη (0-1). Συνέχισε με τρίποντο απέναντι στη Σίβασπορ (2-1), έφταναν τέσσερα λεπτά για τους Σαμούντιο και Μπολντρίν για να κλειδώσουν το παιχνίδι με το γκολ του Φερνάντο να μην είναι αρκετό. Απέκτησε τον  μπακ Ακέρ . Σπασμένο πόδι και απουσία ο φορ Ελ Καμπίρ.

Εκτίμηση: Η Μπεσίκτας σοβαρεύτηκε και πήρε νίκη - βάλσαμο απέναντι στην Γκιοζντέπε. Το ίδιο θα κληθεί να κάνει απέναντι στην μαχητική Ρίζεσπορ που έχει έξι πόντους στίς πρώτες δύο «στροφές». Ξεκάθαρα ασος στο χαμηλό 1.60.