Super League Κίνας (27/11): Παίζει χωρίς άγχος η Χέναν Γιανιέ

26/11/2019

Δύο στροφές πριν το τέλος του πρωταθλήματος και το ενδιαφέρον παραμένει για τον πρωταθλητή και τους υποβιβασμένους. Οχτώ αναμετρήσεις συνολικά σήμερα για την εμβόλιμη αγωνιστική στην Κίνα.

• Over 2.5 λήξαν τα τελευταία δώδεκα ματς για την Γουχάν Ζαλ
  • 4/5 Over 2.5 μετράει η Σένουα
  • 6/6 Under 2.5 η Λουνένγκ
  • Χωρίς νίκη στα δεκαοχτώ από τα εικοσιδύο παιχνίδια είναι η Γιανιέ
  • Over 2.5 έληξαν τα πέντε τελευταία ματς της Γκουαντζού Ρ&Φ

Γκουαντζού Ρ&Φ – Γκουοάν Πεκίνου: Επέστρεψε στις κακές εμφανίσεις η Γκουαντζού Ρ&Φ καθώς υπέστη ήττα στην έδρα της Γουχάν Ζαλ με 2-1. Βρέθηκε να είναι πίσω στο σκορ από νωρίς στην αναμέτρηση, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Γκούι στο 47ο λεπτό. Η ομάδα του Στόικοβιτς βρίσκεται σταθερά στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 53-67 και 32 βαθμούς. Εκτός θα παραμείνει ο τιμωρημένος και βασικός Λι (μέσος).

Δυσκολεύτηκε περισσότερο από όσο έπρεπε η Γκουοάν νικώντας εν τέλει με 2-1 στην έδρα της Σανγκάι Σένουα. Παρότι προηγήθηκε, δεν εμφάνισε καλή εικόνα και λίγο έλειψε να «γκελάρει» απέναντι σε έναν αδύναμο αντίπαλο πριν ο Αουγκούστο με δικό του γκολ χαρίσει την νίκη. Σταθερά στην διεκδίκηση του τίτλου βρίσκεται η ομάδα του Γκενέσιο, μόλις στο -2 με συγκομιδή 53-23 και 64 βαθμούς. Εκτός οι αναπληρωματικοί Λι (αμυντικός) και Τσι (μέσος).

Εκτίμηση: Αδιάφορη η Γκουαντζού, θα «κυνηγήσει» μέχρι τέλους ότι της αναλογεί η Γκουοάν έτσι ώστε να μην χάσει την επαφή της με την πρώτη θέση που οδηγεί και στον τίτλο του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι θα προσπαθήσουν να «καθαρίσουν» από νωρίς την αναμέτρηση, διπλό & over 2.5 σε απόδοση 1.75.

Μπεϊτζίνγκ Ρενέ – Σανγκάη SIPG: Και βαθμολογικά πλέον είναι υποβιβασμένη. Παίζει μόνο για το γόητρο, στην τελευταία –χρονικά- αναμέτρηση, έχασε και πάλι με 3-2, εντός έδρας απέναντι στην Γιανγκσού Σαϊντί. Άλλη μία κακή εμφάνιση για την ομάδα του Ουάνγκ που βρίσκεται σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 25-62 και 13 βαθμούς. Εκτός ο τιμωρημένος Φερνάντεζ (μέσος).

Κατώτερη των περιστάσεων εμφανίστηκε στο ντέρμπι της τριάδας η Σανγκάη SIPG που δέχτηκε την ήττα στην έδρα της Γκουαντζού Εβεργκράντε με 2-0. Δεν έγινε ποτέ απειλητική μπροστά από την αντίπαλη εστία η ομάδα του Περέιρα, πλέον βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 55-25 και 62 βαθμούς. Εκτός ο αναπληρωματικός Γιανγκ (επιθετικός).

Εκτίμηση: Ξεκάθαρο φαβορί στην αναμέτρηση οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι θα «ψάξουν» μία πειστική εμφάνιση απέναντι στον χειρότερο αντίπαλο της κατηγορίας. Αναμένεται υψηλό σκορ στην αναμέτρηση, τον πρώτο λόγο έχει το Over 3.5 σε απόδοση 1.97.

Σανγκάι Σένουα – Γιανγκσού Σαϊντί: Τρίτη συνεχόμενη ήττα δέχθηκε η Σανγκάι Σένουα, αυτή την φορά με 2-1, εντός έδρας απέναντι στην Γκοουάν Πεκίνου. Οι γηπεδούχοι, πάλεψαν μέχρι τέλους ωστόσο οι φιλοξενούμενοι αποτελούν μία ποιοτικότερη ομάδα που δίκαια εν τέλει πήρε την νίκη. Στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η «αρμάδα» του Τσόι με ρεκόρ 42-51 και 30 βαθμούς. Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Συνέχεια στο αήττητο σερί αγώνων έδωσε η Γιανγκσού Σαϊντί που αυτή την φορά νίκησε στην έδρα της αδύναμης Μπεϊτζίνγκ Ρενέ με 3-2. Πραγματοποίησε εκπληκτικό πρώτο μέρος όπου κατάφερε να πετύχει τρία γκολ στην αναμέτρηση, στο δεύτερο μέρος χαλάρωσε χωρίς ωστόσο να το «πληρώσει». Στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η ομάδα του Ολαρουί με ρεκόρ 55-40 και 47 βαθμούς. Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Εκτίμηση: «Έσωσε» και φέτος την κατηγορία η Σανγκάι Σένουα, το πλασάρισμα στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα θα επιδιώξει η Γιανγκσού Σαϊντί η οποία βρίσκεται μόλις στο -2. Αποτελεί ένα πιο δεμένο και ποιοτικό σύνολο που τον τελευταίο καιρό παίζει ελκυστικό ποδόσφαιρο. Διπλό σε απόδοση 2.30.

Σαντόνγκ Λουνένγκ – Τιαντζίν Τεντά: Δεύτερη συνεχόμενη νίκη πέτυχε η Σάντονγκ Λουνένγκ, με 2-0, εντός έδρας κόντρα στην Τσονγκίνγκ Λιφάν. Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν αρχικά με τον Πελέ στο 34ο λεπτό ενώ ο Γκέντες καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση με γκολ του στο 91ο λεπτό. Σταθερά στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα η «αρμάδα» του Λι, με συγκομιδή 50-31 και 48 βαθμούς. Εκτός ο σημαντικός Μόιζες (μέσος).

Νίκη που την διατήρησε στην θέση της πέτυχε η Τιαντζίν Τεντά, με 3-0 εντός έδρας απέναντι στην Σεντζέν. Δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο, πραγματοποίησε εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο με τον Τζόναθαν να χρίζεται MVP με δύο τέρματα στο 48ο και 53ο λεπτό. Σταθερά στην 4η θέση η ομάδα του Στιλάικ με ρεκόρ 40-42 και 38 βαθμούς. Εκτός ο σημαντικός Ζεν (μέσος).

Εκτίμηση: Αμφότερες αρέσκονται στο επιθετικό παιχνίδι και έτσι το ματς μεταξύ τους δεν θα μπορούσε να έχει κάτι άλλο πέρα των πολλών γκολ. Οι επιθετικοί και των δύο ομάδων βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση, ουσιαστικό κίνητρο δεν υπάρχει, οι προπονητές θα «δοκιμάσουν» νέα σχήματα. Over 3.5 σε απόδοση 2.25.

Σεντζέν – Χέναν Γιανιέ: Σε ένα από τα σημαντικότερα εναπομείναντα παιχνίδια, η Σεντζέν παρουσίασε και πάλι μία πολύ κακή εικόνα χάνοντας εύκολα με 3-0 στην έδρα της Τιαντζίν Τεντά. Οι φιλοξενούμενοι αν και πίεσαν στο πρώτο ημίχρονο, πραγματοποίησαν πολύ κακό δεύτερο μέρος δεχόμενοι τρία γκολ. Σταθερά στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Ντοναντόνι με ρεκόρ 28-48 και 20 βαθμούς. Εκτός ο σημαντικός Σινάρ (μέσος).

Τρίτο παιχνίδι χωρίς ήττα για την Χέναν Γιανιέ, νικώντας αυτή την φορά εντός έδρας με 2-1 την Τιανγίν Κουανιάν. Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ και παρότι ισοφαρίστηκαν κατάφεραν με γκολ στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού να πάρουν τους τρεις βαθμούς που τους ανέβασαν στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 37-43 και 37 βαθμούς. Εκτός ο αναπληρωματικός Γκού (μέσος).

Εκτίμηση: Το κίνητρο ανήκει εξ ολοκλήρου στους γηπεδούχους οι οποίοι ωστόσο συνεχίζουν να παρουσιάζουν κακή εικόνα. Πολύ χαμηλές οι τιμές στον άσο, μόλις στο 1.50. Θα πάμε με το διπλό καθώς η Χέναν Γιανιέ θα παίξει χωρίς άγχος, βρισκόμενη σε άριστη ψυχολογική κατάσταση. DNB 2 σε απόδοση 4.45.

Τιανγίν Κουανιάν – Ντάλιαν Γιφάνγκ: Ήττα μετά από τρεις αγωνιστικές δέχθηκε η Τιανγίν Κουανιάν, με 2-1 στην έδρα της Χέναν Γιανιέ. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν από νωρίς πίσω στην αναμέτρηση ωστόσο βρήκαν απάντηση μετά από δύο λεπτά και συγκεκριμένα στο 7ο λεπτό με τον Σονγκ. Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε χωρίς φάσεις από τις δύο ομάδες με την ομάδα του Λίου να δέχεται γκολ «μαχαιριά» στο 93ο λεπτό. Σταθερά στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 35-50 και 22 βαθμούς. Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Τρίτο συνεχόμενο κακό αποτέλεσμα για την Ντάλιαν Γιφάνγκ που αυτή την φορά αναδείχθηκε ισόπαλη με 3-3, εντός έδρας απέναντι στην Χεμπέι. Σε καλή μέρα βρέθηκα και πάλι η ποιτική επιθετική τριπλέτα, πολλά τα προβλήματα στην άμυνα, η «αρμάδα» του Μπενίτεθ παραμένει αδιάφορη στην 10η θέση με συγκομιδή 41-46 και 35 βαθμούς. Εκτός θα παραμείνουν οι σημαντικοί Λι (μέσος), Σουάι (αμυντικός) και Ζάο (μέσος).

Εκτίμηση: Μονόπλευρο το στοιχηματικό ενδιαφέρον στην αναμέτρηση. Πάση θυσία νίκη χρειάζονται οι γηπεδούχοι έτσι ώστε να «ξεμπερδέψουν» μία και καλή με την υπόθεση παραμονή. Βλέψεις για την επόμενη χρονιά έχουν στο «στρατόπεδο» της Ντάλιαν που απλά περιμένουν την διακοπή για να δουλέψουν πάνω στις αδυναμίες της ομάδας. Άσος σε απόδοση 1.70.

Τσόνγκινγκ Λιφάν – Γουχάν Ζαλ: Για άλλη μία αγωνιστική η Τσόνγκινγκ Λιφάν παρουσίασε αλλοπρόσαλλη εικόνα που είχε ως αποτέλεσμα την ήττα με 2-0 στην έδρα της Σαντόνγκ Λουνένγκ. Οι φιλοξενούμενοι ήταν κακοί στον αγωνιστικό χώρο, δεν κατάφεραν να πραγματοποιήσουν κάποια απειλητική φάση μπροστά από την αντίπαλη εστία. Πλέον η ομάδα του Κρόιφ βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 36-44 και 36 βαθμούς. Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Σε μία αρκετά ισορροπημένη αναμέτρηση, η Γουχάν Ζαλ κατάφερε να νικήσει με 2-1, εντός έδρας την Γκουαντζού Ρ&Φ. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν δύο γκολ με τον Γιούν στα πρώτα εικοσιπέντε λεπτά της αναμέτρησης, απειλήθηκαν πολλές φορές ωστόσο ο Ντονγκ έκανε εξαιρετική εμφάνιση καταφέρνοντας να αποκρούσει πολλά και σημαντικά σουτ. Στην 6η θέση βρίσκεται η «αρμάδα» του Λι με συγκομιδή 39-39 και 41 βαθμούς. Εκτός ο σημαντικός Γκούο (μέσος).

Εκτίμηση: Δεν υπάρχει ουσιαστικό ενδιαφέρον στην αναμέτρηση καθώς οι δύο ομάδες κυνηγούν μόνο το καλύτερο πλασάρισμα στην βαθμολογία. Δεν ξέρουμε πως θα εμφανιστούν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, NO BET.

Χεμπέι – Γκουαντζού Εβεργκράντε: Σε μία αναμέτρηση με πολλά γκολ, Χεμπέι και Ντάλιαν Γιφάνγκ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3. Παρότι οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν, έχασαν γρήγορα το προβάδισμα τους δεχόμενοι τρία γκολ. Η αντίδραση ήρθε άμεσα, με τους Μαρκάο και Ντονγκ να καθορίζουν την έκβαση της αναμέτρησης. Στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Φενγκ με ρεκόρ 34-51 και 30 βαθμούς. Εκτός ο Παν (αμυντικός), αναπληρωματικός.

Νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές πήρε η Γκουαντζού Εβεργκράντε, με 2-0 εντός έδρας στο ντέρμπι ενάντια στην Σανγκάη SIPG. Παρουσίασε ένα σοβαρό πρόσωπο, κατάφερε να μην δεχθεί γκολ στο πρώτο μέρος με τον Ταλίσκα να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του στο 44ο λεπτό. Ο ίδιος παίκτης «καθάρισε» την αναμέτρηση με τέρμα του στο 95ο λεπτό. Στο κόλπο για την πρώτη θέση παραμένει η ομάδα του Καναβάρο, σταθερά στην κορυφή με ρεκόρ 62-23 και 66 βαθμούς. Εκτός οι αναπληρωματικοί Γιούν (μέσος) και Λι (μέσος).

Εκτίμηση: Έχει εξασφαλίσει και μαθηματική την παραμονή της η Χεμπέι, με νίκη η Εβεργκράντε βρίσκεται ένα βήμα ακόμα πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος. Πολύ χαμηλές οι τιμές στην αγορά νικητή ενώ αυτό ισχύει και για τα γκολ. Και εδώ, NO BET.