Σκοράρουν Τσεχία και Δανία, χωρίς σκοπιμότητες στη Ρώμη

03/07/2021

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Διαμορφώνονται σήμερα τα ζευγάρια για τα ημιτελικά της διοργάνωσης. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει το Τσεχία - Δανία και το Ουκρανία - Αγγλία.

Ξεκίνημα στις 19:00 με το Τσεχία - Δανία που θα πραγματοποιηθεί στο Μπακού του Αζερμπαϊτζάν.  Συνεχίζει ακάθεκτη η Τσεχία η οποία νίκησε με 2-0 την Ολλανδία παίρνοντας την πρόκριση στους «8» της διοργάνωσης. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησαν στο 55ο λεπτό σκοράρουν δύο τέρματα στο 68ο και 80ο λεπτό. Από την άλλη πλευρά, η Δανία ήταν καταιγιστική σκοράροντας τέσσερα γκολ, νικώντας με 4-0 την Ουαλία. Άκρως ανταγωνιστική στον αγωνιστικό χώρο, σκόραραν οι Ντόλμπεργκ, Μάελε και Μπρέθγουειτ. Δύο underdogs λοιπόν στο σημερινό ματς με την Δανία φυσικά να έχει ελαφρύ προβάδισμα καθώς αποτελεί ένα πιο ποιοτικό σύνολο.Όσο για την Τσεχία, έχει πολύ καλή εικόνα μέχρι στιγμής στη διοργάνωση παίζοντας σαν μία «καλά κουρδισμένη μηχανή». Μπορούν να βρουν τουλάχιστον ένα γκολ οι δύο ομάδες με τους Σικ, Μάσοπουστ, Μπρέθγουειτ και Ντόλμπεργκ να ξεχωρίζουν. Να σκοράρουν και οι δύο ομάδες ή Over 2.5 σε απόδοση 1.78.

Στις 22:00 θα διεξαχθεί το Ουκρανία - Αγγλία στη Ρώμη. Έκανε την μεγάλη έκπληξη η Ουκρανία παίρνοντας νίκη στη παράταση με 2-1 απέναντι στη Σουηδία. Όσο για την Αγγλία, ήταν εκπληκτική στο αμυντικό κομμάτι και  σε συνδυασμό με την είσοδο του Γκρίλις, κατάφερε να πάρει πρόκριση με νίκη 2-0 απέναντι στην Γερμανία. Στην συγκεκριμένη αναμέτρηση περιμένω μία αρκετά ισορροπημένη αναμέτρηση. Η ομάδα του Σεφτσένκο θα παίξει κλειστά και θα απειλήσει κυρίως μέσω αντεπιθέσεων. Από την άλλη πλευρά, η «αρμάδα» του Σάουθγκεϊτ αντιμετωπίζει ακόμα πρόβλημα στο δημιουργικό κομμάτι δίνοντας κυρίως προσοχή στο αμυντικό κομμάτι με το 3-4-3 μέχρι στιγμής να βγάζει «ασπροπρόσωπο» τον Άγγλο κόουτς χωρίς η ομάδα του να έχει δεχθεί γκολ μέχρι στιγμής. Η ισορροπία έχει τον πρώτο λόγο, Under 2.5 σε απόδοση 1.75.

(Οι προτάσεις μου):

(Μονά)

19:00 Τσεχία - Δανία: Να σκοράρουν και οι δύο ομάδες ή Over 2.5 (1.78) / Stoiximan - 12 units
22:00 Ουκρανία - Αγγλία: Under 2.5 (1.75) / Stoiximan - 15 units

Δύο μονά για σήμερα, θα τα πούμε και στο Twitter με live παιχνίδι. Καλή επιτυχία σε όλους.