Σκοράρει η Γουλβς, δέχεται γκολ ο Ατρόμητος

25/11/2018

Καλησπέρα στην παρέα του Bet-planet.gr. Εξαιρετική μέρα η χθεσινή. Μετρήσαμε 5/5 στην Τσάμπιονσιπ ενώ στην προσωπική στήλη πέρασε το μονό σε απόδοση 2.88. Δεν τα πήγαμε τόσο καλά στην Πρέμιερ εκεί που μετρήσαμε σύνολο 1/4. Συνεχίζουμε όμως με μία δυάδα για σήμερα.

Ξεκίνημα από την Premier league και το παιχνίδι Γουλβς – Χάντερσφιλντ. Εξαιρετική για ένα ημίχρονο παρουσιάστηκε η Γουλβς στο «Emirates» απέναντι στην Άρσεναλ αλλά εν τέλει δεν μπόρεσε να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από μία δύσκολη έδρα καθώς ο Λένο έβαλε δύσκολα στους «Λύκους» με τις αποκρούσεις του. Έτσι οι φιλοξενούμενοι αρκέστηκαν στο 1-1 και πήραν τον έναν βαθμό της ισοπαλίας. Από την άλλη πλευρά η Χάντερσφιλντ ήταν πολύ ανταγωνιστική και αυτή στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης απέναντι στην Γουέστ χαμ, εντός έδρας αλλά τελικά και αυτή αρκέστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας και στο 1-1. Η Γουλβς αποτελεί μία πολύ ποιοτική ομάδα με παίκτες που μπορούν να κάνουν την ζημιά σε κάθε αντίπαλο. Από την άλλη πλευρά η Χάντερσφιλντ δέχεται γκολ με μεγάλη συχνότητα και αυτό είναι κάτι που έχει διαβάσει ο κόουτς Εσπιρίτο που θα επιδιώξει να πιέσει τον αντίπαλο με σκοπό την επίτευξη πολλών γκολ. Over 2.5 σε απόδοση 2.30.

Τελείωνω με το παιχνίδι Ατρόμητος – Ολυμπιακός. Πορεία πρωταθλητισμού πραγματοποιεί μέχρι στιγμής ο Ατρόμητος με τον κόουτς Κάναντι να στήνει εξαιρετικά την ομάδα του εναντίον της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και να κερδίζει με 2-0. Τα γκολ οι Ρισβάνης και Κουλούρης στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης σε έναν αγώνα όπου οι γηπεδούχοι είχαν τρία δοκάρια. Από την άλλη πλευρά στο ντέρμπι της Αθήνας ο Μάρτινς είδε για μία ακόμα φορά την ομάδα του να παρουσιάζει τις ίδιες αδυναμίες απέναντι στον Παναθηναϊκό. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν  ισόπαλες με 1-1. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Κάτσε με εξαιρετικό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή για να μειώσει στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ο Σισέ. Οι Πειραιώτες δημιούργησαν πολλές φάσεις αλλά πάλι έλειψε το γκολ. Δυνατή αναμέτρηση στο Περιστέρι ανάμεσα σε δύο ομάδες οι οποίες θα παλέψουν μέχρι τέλους για τον τίτλο του πρωταθλητή. Αμφότερες διαθέτουν ποιότητα επιθετικά με τους Κουλούρη και Μπρούνο να αποτελούν παίκτες-κλειδιά για την μεσοεπιθετική γραμμή των γηπεδούχων. Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι πιστεύω ότι θα βρουν σκορ με τους Ποντένσε και Φορτούνη να αποτελούν απειλή για κάθε αντίπαλη εστία. GG σε απόδοση 2.17.