Serie B 12/4: Στο επίκεντρο οι μάχες για τις θέσεις των πλέι οφφ

Από: Αντώνης Μαρκαντώνης

12/04/2014

Συνέχεια της 34ης αγωνιστικής στην Serie B σήμερα Σάββατο.

Με τον Αντώνη Μαρκαντώνη να επικεντρώνεται στις μάχες που δίνονται για την εξασφάλιση μίας θέσης στα πλέι οφφ και τις ομάδες που αγωνίζονται για να την πετύχουν.

ΑΒΕΛΙΝΟ:

Βαθμολογική θέση: Βρίσκεται στην 8η θέση με 48 βαθμούς.

Εντός έδρας αποτελέσματα: 9 Νίκες – 4 Ισοπαλίες – 3 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα έπειτα από 2 αγωνιστικές για την Αβελίνο, αφού γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Παλέρμο. Οι φιλοξενούμενοι εκτός της  ήττα που δεχτηκαν, έκαναν και ένα πολύ κακό παιχνίδι, αφού απείλησαν μόλις 3 φορές σε όλη την διάρκεια του αγώνα την εστία των γηπεδούχων. Οι σκόρερ για την Παλέρμο ήταν ο Barreto στο 55’ και ο Bolzoni  στο 86’

Κατάσταση: Η ομάδα του Massimo Rastelli συνεχίζει την προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφφ μετά την λήξη της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, ενώ παραμένει στην 7η θέση και ισοβαθμεί με τις Σιένα και Λαντσιάνο. Ωστόσο στα τελευταία 5 παιχνίδια της δεν δείχνει και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, αφού έχει πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της και αυτό το δείχνουν και τα αποτελέσματα που έχει, καθώς μετράει μόλις 1 νίκη, 1 ισοπαλία και 3 ήττες.

ΜΠΡΕΣΙΑ:

Βαθμολογική θέση: Στην 14η θέση με 43 βαθμούς.

Εκτός έδρας αποτελέσματα: 5 Νίκες – 6 Ισοπαλίες – 5 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Μπρέσια την προηγούμενη αγωνιστική, αφού κατάφερε να πετύχει εντός έδρας νίκη με 3-0 με αντίπαλο την Πεσκάρα. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού σε όλη την διάρκεια τη αναμέτρησης, ενώ και τα 3 τέρματα του αγώνα τα πέτυχαν στο 2ο ημίχρονο. Ο Caracciolo στο 68’ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, και στο 79’ ο Di Cesare έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην Μπρέσια, για να έρθει ο Valotti στο 83’ για να διαμορφώσει το τελικό 3-0.

Κατάσταση: Η ομάδα του Ivo Iaconi  βρίσκεται στην 14 θέση ενώ δείχνει να έχει εξασφαλίσει και την παραμονή στην κατηγορία, καθώς έχει διαφορά ασφαλείας +7 βαθμών από την 18η θέση που βρίσκεται η Νοβάρα, όπου οδηγεί στα πλέι άουτ της κανονικής περιόδου. Στα τελευταία 8 παιχνίδια μετράει μόλις 2 θετικά αποτελέσματα (2 νίκες) ενώ στα υπόλοιπα 6 έχει υποστεί ισάριθμες ήττες.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Οι γηπεδούχοι καίγονται για τους 3 βαθμούς, αφού συνεχίζουν την μάχη που δίνουν για να βρεθούν στα πλέι οφφ μετά το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος. Ωστόσο δεν δείχνουν και πολύ σταθεροί στα αποτελέσματά τους, αφού οι εμφανίσεις και η αποδοτικότητά τους διαφέρουν από παιχνίδι σε παιχνίδι. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι εκτός έδρας δείχνουν ένα πολύ μέτριο πρόσωπο, και ειδικά στο 2ο γύρο έχουν κάνει και  περισσότερες ήττες απ’ ότι στον πρώτο γύρο. Στο δια ταύτα η επιλογή μου θα είναι ο άσσος με απόδοση 2.12 στη Stoiximan, καθώς η Αβελίνο αν και διανύει μία περίεργη περίοδο, πιστεύω ότι θα εκμεταλλευτεί την δυνατή έδρα που έχει στο πρωτάθλημα, και με την βοήθεια του κόσμου της που της δίνει ώθηση σε κάθε εντός έδρας παιχνίδι της αλλά και την συνολική εικόνα που δείχνει στα εκτός έδρας παιχνίδια της η Μπρέσια στον 2ο γύρο, έχει περισσότερες πιθανότητες να την πετύχει.

ΣΙΕΝΑ–ΛΑΝΤΣΙΑΝΟ(16:00)

SienaVsVirtus

Αποτέλεσμα 1ου γύρου Λαντσιάνο–Σιένα 1-1

Έδρα: “Stadio Comunale Artemio Franchi”

Προϊστορία: Πρώτη φορά στην ιστορία τους συναντήθηκαν οι δύο ομάδες στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, και στην έδρας της Λαντσιάνο, με την αναμέτρηση να λήγει με σκορ 1-1.

ΣΙΕΝΑ:

Βαθμολογική θέση: Στην 7η θέση με 48 βαθμούς.

Εντός έδρας αποτελέσματα: 10 Νίκες – 4 Ισοπαλίες – 2 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Την πρώτη της ήττα έπειτα από 8 αήττητες αγωνιστικές γνώρισε η Σιένα την προηγούμενη αγωνιστική, αφού ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Τσιταντέλα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι σε όλοι την διάρκεια του αγώνα, περιορίζοντας τους γηπεδούχους στο μισό γήπεδο κλείνοντας τους στα καρέ τους σχεδόν για όλη την αναμέτρηση. Ωστόσο ο νόμος του ποδοσφαίρου όταν μία ομάδα χάνει ευκαιρίες και δεν μπορεί να πετύχει κάποιο τέρμα επιβεβαιώθηκε στο 2ο ημίχρονο, καθώς οι γηπεδούχοι στην μοναδική τους αξιόλογη ευκαιρία στο 76’ κατάφεραν να σκοράρουν με τον Coralli και να πάρουν τους 3 πόντους της νίκης.

Κατάσταση: Η ομάδα του Mario Beretta παρ' όλα τα οικονομικά προβλήματα  που έχει τα καταφέρνει πολύ καλά, αφού προσπαθεί να κρατηθεί στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφφ, και βρίσκεται στην 7 θέση και στην ισοβαθμία με τις Λαντσιάνο και Αβελίνο. Στην προσπάθειά της αυτή έχει βοηθήσει και ο πολύ καλός 2ος γύρος που κάνει αφού σε 12 αναμετρήσεις της έχει απολογισμό 2 ήττες, 4 ισοπαλίες και 6 νίκες.

ΛΑΝΤΣΙΑΝΟ:

Βαθμολογική θέση: Στην 9η θέση με 48 βαθμούς.

Εκτός έδρας αποτελέσματα: 6 Νίκες – 3  Ισοπαλίες – 7 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Συνεχίζει να απογοητεύει η ομάδα της Λαντσιάνο τις τελευταίες αγωνιστικές, αφού στην προηγούμενη αγωνιστική γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα της, αυτή την φορά εντός έδρας και με 1-3 από την Μόντενα. Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν μία ακόμη μέτρια εμφάνιση στο πρωτάθλημα και δίκαια γνώρισαν την ήττα αυτή. Το ημίχρονο βρήκε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ με το τέρμα του Babacar στο 24’, ενώ στην επανάληψη συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και μέσα σε 5΄από την έναρξη του 2ου ημίχρονο κλείδωσαν και την νίκη. Αρχικά ο Rizzo στο 47’ έδωσε προβάδισμα 2 τερμάτων στην ομάδα του για να έρθει 3’ λεπτά αργότερα στο 50’ ο Granoche  να κάνει το 0-3. Το μόνο που κατάφερε η Λαντσιάνο ήταν να μειώσει το σκορ σε 1-3 στο 61’ με σκόρερ τον Amenta.

Κατάσταση: Η ομάδα του Marco Baroni αν και βρίσκεται ισόβαθμη στην 7η θέση με τις Αβελίνο και Σιένα, δείχνει τις τελευταίες αγωνιστικές να μην είναι ικανή να αντέξει την πίεση και να καταφέρει να παραμείνει στο κυνήγι μίας θέσης που οδηγεί στα πλέι οφφ. Αυτό το βλέπει κανείς και στα τελευταία 5 παιχνίδια της, αφού έχει πετύχει μόλις 1 νίκη  και 1 ισοπαλία, ενώ στα τελευταία 3 παιχνίδια της έχει δεχθεί ισάριθμες ήττες.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Μεγάλη μάχη για την νίκη αναμένεται να δώσουν και οι δύο ομάδες, αφού το παιχνίδι είναι ντέρμπι δίχως αύριο και για τις δύο, καθώς όποια βρεθεί με την νίκη στο τέλος τους αγώνα αποκτάει και το πλεονέκτημα στην κατάκτηση μίας θέσης που οδηγεί και στα πλέι οφφ. Βλέποντας τις δύο ομάδες το προβάδισμα το έχει καθαρά η Σιένα, αφού δείχνει φορμαρισμένη αυτή την περίοδο, σε αντίθεση με την Λαντσιάνο που τον τελευταίο καιρό προβληματίζει αρκετά με την απόδοση που έχει στους αγώνες της. Έτσι η επιλογή μου θα είναι ο άσσος με απόδοση 1.75 στην mybet.

ΚΡΟΤΟΝΕ–ΚΑΡΠΙ(16:00)

CrotoneVsCarpi

Αποτέλεσμα 1ου γύρου Κάρπι–Κροτόνε 1-2

Έδρα: “Stadio Ezio Scida”

Προϊστορία: Για πρώτη φορά τέθηκαν αντιμέτωπες στον 1ο γύρο του πρωταθλήματος Κάρπι και Κροτόνε στην έδρα της πρώτης. Το τελικό αποτέλεσμα ήταν το 1-2 και την Κροτόνε να παίρνει τους 3 πόντους.

ΚΡΟΤΟΝΕ:

Βαθμολογική θέση: Στην 4η θέση με 51 βαθμούς.

Εντός έδρας αποτελέσματα: 7 Νίκες – 6 Ισοπαλίες – 3 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Για 6η συνεχόμενη αγωνιστική η Κροτόνε δεν δέχθηκε την ήττα, ωστόσο άφησε δύο βαθμούς στον εκτός έδρας αγώνα της με αντίπαλο την Νοβάρα, μένοντας στην ισοπαλία και το 1-1. Και οι δύο ομάδες έδειξαν ότι θα μπορούσαν να πάρουν την νίκη και ίσως να είναι ευχαριστημένες που το τελικό αποτέλεσμα ήταν η ισοπαλία. Από ένα καλό ημίχρονο είχαν και οι δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους το 1ο να πιέζουν από την αρχή του αγώνα και να καταφέρνουν να σκοράρουν στο 16’ με τον Manconi. Στην επανάληψη ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να πιέσουν και να καταφέρουν μόλις στο 47’ με τον De Giorgio να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια, ενώ στην συνέχεια πίεσαν για να καταφέρουν να πετύχουν ένα τέρμα που θα τους έδινε και την νίκη. Ωστόσο αγχώθηκαν και όσο φτάναμε προς το τέλος της αναμέτρησης ήταν πολύ άστοχοι στην τελική τους προσπάθεια και τις κλασικές φάσεις που δημιουργούσαν.

Κατάσταση: Η ομάδα του Massimo Drago συνεχίζει την προσπάθεια που κάνει να βρεθεί στην 2η θέση ώστε να βρεθεί απευθείας, και όχι μέσω των πλέι οφφ στην Serie Α. Σε αυτή την προσπάθεια που κάνει έχει παρακαταθήκη το πολύ καλό σερί που μετράει μέχρι στιγμής, αφού στους τελευταίους 6 αγώνες της είναι αήττητη έχοντας  3 νίκες και 3 ισοπαλίες.

ΚΑΡΠΙ:

Βαθμολογική θέση: Στην 16η θέση με 43 βαθμούς.

Εκτός έδρας αποτελέσματα: 7 Νίκες – 2 Ισοπαλίες – 7 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Τέλος στα 6 συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα που είχε έβαλε η ομάδα της Κάρπι, αφού κατάφερε να πάρει μία δύσκολη εντός έδρας νίκη με 3-2 και με αντίπαλο την Τραπανί. Η αναμέτρηση ήταν ντέρμπι μέχρι και το τελικό σφύριγμα, καθώς και οι δύο ομάδες ήταν μαζί στο σκορ σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού. Το 1ο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες, με την Κάρπι να παίρνει κεφάλι στο σκορ στο  10’ με τον Ardemagni, αλλά την Τραπανί να ισοφαρίζει στο 20’ με τον Pagliarulo. Στο 2ο ημίχρονο η κατάσταση δεν άλλαξε, με τους γηπεδούχους να παίρνουν ξανά το προβάδισμα στο 59’ με τον Di Gaudio και τους γηπεδούχους να φέρνουν ξανά στα ίσια το αποτέλεσμα του αγώνα 4’ λεπτά πριν την λήξη με το τέρμα του  Gambino στο 86’. Η Κάρπι όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη, και στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 90+1 ο Memushaj λύτρωσε την ομάδα του πετυχαίνοντας το τελικό 3-2.

Κατάσταση: Η ομάδα του Giuseppe Pillon ανέβασε ξανά την διαφορά ασφαλείας που είχε από την 18η θέση και τα πλέι άουτ στο +7 μετά την νίκη της, αλλά στα τελευταία παιχνίδια της πλην της νίκης δεν έχει πολύ σταθερή απόδοση αφού στα τελευταία 5 παιχνίδια της και πλην την νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής μετράει 1 ισοπαλία και 3 ήττες.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Φαβορί της αναμέτρησης για τη νίκη είναι η Κροτόνε, καθώς αυτή την περίοδο και με τις εμφανίσεις που κάνει, δείχνει ικανή να πετύχει τον στόχο της που αρχικά είναι να μείνει στα πλέι οφφ και δευτερευόντως, να κυνηγήσει την 2η θέση. Ένας παράγοντας ακόμη που την κάνει φαβορί για την νίκη είναι η πολύ δυνατή έδρα που δείχνει να έχει συνολικά στο πρωτάθλημα, αλλά και η κακή παρουσία που έχει στα εκτός έδρας παιχνίδια της η Κάρπι συνολικά στο πρωτάθλημα. Στο δια ταύτα μετά απ' όλα αυτά που προ είπα η επιλογή μου θα είναι ο άσσος με απόδοση  2.30 στην VistaBet.

ΤΡΑΠΑΝΙ–ΠΑΛΕΡΜΟ(16:00)

TrapaniVsPalermo

Αποτέλεσμα 1ου γύρου Παλερμό–Τραπάνι 3-0

Έδρα: “Stadio Polisportivo Provinciale”

Προϊστορία: Για πρώτη φορά στην ιστορία τους οι δύο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωπες στον 1ο γύρο του πρωταθλήματος, με την Παλέρμο να παίρνει άνετη νίκη με 3-0 εντός έδρας.

ΤΡΑΠΑΝΙ:

Βαθμολογική θέση: Στην 6η θέση με 49 βαθμούς.

Εντός έδρας αποτελέσματα: 6 Νίκες – 6 Ισοπαλίες – 4 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική, η Τραπανί αν και έδειξε ικανή έστω να αποφύγει την ήττα δεν το κατάφερε, αφού την προηγούμενη αγωνιστική γνώρισε την δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, αυτή την φορά εκτός έδρας με 3-2 από την Κάρπι, ενώ έχασε και τον ένα βαθμό στο σχεδόν στο τέλος του αγώνα όπου έβαλαν και το νικητήριο τέρμα οι γηπεδούχοι. Τα τέρματα για την Κάρπι πέτυχαν στο 10’ ο Ardemagni, στο 59’ ο Di Gaudio και το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του το σκόραρε στο 90+1 ο Memushaj. Για την Τραπανί σκόραραν στο 20’ ο Pagliarulo και στο 86’ ο Gambino.

Κατάσταση: Η ομάδα του Roberto Boscaglia παρ’ όλο που δέχτηκε την 2η συνεχόμενη ήττα της παραμένει μόνη στην 6η θέση όπου οδηγεί στα πλέι οφφ, ενώ είναι στο +1 από το γκρουπ και την 7η θέση όπου ισοβαθμούν οι Αβελίνο, Σιένα και Λαντσιάνο. Στα τελευταία 5 παιχνίδια πλην τις 2 συνεχόμενες ήττες της, στα υπόλοιπα παιχνίδια της μετράει 2 νίκες και 1 ισοπαλία.

ΠΑΛΕΡΜΟ:

Βαθμολογική θέση: Στην 1η θέση με 66 βαθμούς.

Εκτός έδρας αποτελέσματα: 8 Νίκες – 5 Ισοπαλίες –  3 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Συνεχίζει ακάθεκτη το αήττητο σερί της η πρωτοπόρος Παλέρμο, αφού την προηγούμενη αγωνιστική πέτυχε μία ακόμη νίκη, επικρατώντας  με άνεση και χωρίς να πιεστεί σχεδόν καθόλου με 2-0 εντός έδρας της Αβελίνο. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να πετύχουν μία μεγαλύτερη σε ευρείας σκορ νίκη, αφού έχασαν πολλές κλασικές ευκαιρίες στον αγώνα. Και τα δύο τέρματα τους τα πέτυχαν στο 2ο ημίχρονο, με τους Barreto στο 55’ και Bolzoni στο 86’.

Κατάσταση: Η ομάδα του Giuseppe Iachini έχει εξασφαλίσει ουσιαστικά την άνοδό της στην Serie A, αφού βρίσκεται στο +13 από την 2η θέση. Παράλληλα παραμένει αήττητη εδώ και 14 αγωνιστικές έχοντας απολογισμό 9 νίκες και 5 ισοπαλίες.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Δύσκολη εντός έδρας αποστολή για την Τραπανί, αφού θέλει την νίκη για να συνεχίσει να παραμένει μέσα στις θέσεις των πλέι οφφ, αλλά θα πρέπει να προσπαθήσει πολύ για να τα καταφέρει, αφού οι πρωτοπόρος του πρωταθλήματος Παλέρμο βρίσκεται σε τρομερή φόρμα αυτή την περίοδο. Ωστόσο η επιλογή μου θα είναι Draw no bet υπέρ της Τραπανί με απόδοση 2.38 στην Stoiximan, αφού πιστεύω πως οι γηπεδούχοι θα προσπαθήσουν να χτυπήσουν την νίκη από το 1ο λεπτό της αναμέτρησης έχοντας στο πλευρό τους τον κόσμο τους, με τους φιλοξενούμενους από την άλλη να πηγαίνουν στην αναμέτρηση με πολύ “χαλαρή” νοοτροπία, καθώς όπως φαίνεται έχουν εξασφαλίσει την πρωτιά στο πρωτάθλημα που συνεπάγεται και την άνοδό τους στην Serie A.

ΛΑΤΙΝΑ–ΝΟΒΑΡΑ(16:00)

LatinaVsNovara

Αποτέλεσμα 1ου γύρου Νοβάρα–Λατίνα 2-2

Έδρα:Stadio Comunale Domenico Francioni

Προϊστορία: Για πρώτη φορά στην ιστορία τους, τέθηκαν αντιμέτωπες Λατίνα και Νοβάρα στον 1ο γύρο του πρωταθλήματος στην έδρα της δεύτερης. Οι δύο ομάδες σε έναν πολύ καλό αγώνα από πλευράς γκολ και θεάματος αναδείχτηκαν ισόπαλες με 2-2.

ΛΑΤΙΝΑ:

Βαθμολογική θέση: Στην 5η θέση με 51 βαθμούς.

Εντός έδρας αποτελέσματα: 8 Νίκες – 4 Ισοπαλίες – 4 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Αν και η Λατίνα κατάφερε να πετύχει την 2η συνεχόμενη νίκη της την προηγούμενη αγωνιστική, κερδίζοντας με 0-1 εκτός έδρας την Ρετζίνα, δυσκολεύτηκε αρκετά για να την πετύχει αφού οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν πολύ διαβασμένοι στον αγώνα κλείνοντας πολύ καλά τους ελεύθερους χώρους στους φιλοξενούμενους. Ωστόσο η Λατίνα κατάφερε να πάρει το τρίποντο αφού λίγο πριν τις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Jonathas στο 87’ την λύτρωσε δίνοντάς της την νίκη.

Κατάσταση: Η ομάδα του Roberto Breda αποτελεί μία ακόμη ομάδα που διεκδικεί την 2η θέσηκαι την απευθείας άνοδό της στην Serie A, καθώς βρίσκεται στο -2 από αυτή. Ωστόσο μόλις τις 2 τελευταίες αγωνιστικές και συνεχόμενες νίκες της, δείχνει να ξαναβρίσκει των καλό της εαυτό, αφού στις προηγούμενες 3 μετρούσε ισάριθμες ήττες.

ΝΟΒΑΡΑ:

Βαθμολογική θέση: Στην 18η θέση με 36 βαθμούς.

Εκτός έδρας αποτελέσματα: 1 Νίκες – 6 Ισοπαλίες – 9 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Για 3η συνεχόμενη αγωνιστική, η ομάδα της Νοβάρα δεν καταφέρνει να πετύχει την νίκη, αφού την προηγούμενη αγωνιστική αγωνιζόμενη εντός έδρας απέναντι στην Κροτόνε, έμεινε στο 1-1. Οι γηπεδούχοι παρουσίασαν μία πολύ καλή εικόνα στο 1ο ημίχρονο, όπου κατάφεραν να προηγηθούν κιόλας με το τέρμα του Manconi στο 16’, αλλά στην επανάληψη παρουσίασαν ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο και δέχθηκαν την ισοφάριση από τους φιλοξενούμενους μόλις στο 47’ από τον De Giorgio. Στην συνέχεια του αγώνα θα μπορούσαν να έχουν υποστεί και την ήττα, αλλά στάθηκαν τυχεροί αφού οι παίχτες της Κροτόνε ήταν άστοχοι στην τελική τους προσπάθεια, χάνοντας μάλιστα και πολλές κλασικές ευκαιρίες.

Κατάσταση: Η ομάδα του Alessandro Calori βρίσκεται στην 18η θέση όπου οδηγεί στα πλέι άουτ, ενώ έχει απόσταση ασφαλείας +5 βαθμών από την 18η θέση που οδηγεί στον απευθείας υποβιβασμό. Στα τελευταία 5 παιχνίδια της έχει μόλις 1 νίκη, με τα υπόλοιπα παιχνίδια της να έχουν λήξει 2 στην ισοπαλία και σε 2 έχει υποστεί την ήττα.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Αν και η Λατίνα δεν δείχνει η απόδοσή της να είναι σε υψηλά επίπεδα, είναι το φαβορί του αγώνα, αφού έχει καταφέρει να ξαναμπεί στον δρόμο των θετικών αποτελεσμάτων, ενώ από την άλλη η ομάδα της Νοβάρα δείχνει πάρα πολύ αδύναμη εκτός έδρας με χαρακτηριστικό παράδειγμα ότι έχει πετύχει μόλις 1 νίκη σε όλη την διάρκεια του πρωταθλήματος. Έτσι η επιλογή μου θα είναι ο άσσος με απόδοση 2.00 στην Sportingbet.

Δείτε τις αποδόσεις της Stoiximan για τα παιχνίδια της Serie B αλλά και για τις μεγάλες αναμέτρησεις Γκλάντμπαχ - Στουτγκάρδη και Μπάγερν - Ντόρτμουντ που προσφέρονται με 0% γκανιότα!!