Προβάδισμα σε Μπέτις και Άρη

17/02/2019

Καλημέρα σε όλη την παρέα του Bet-planet. Κάναμε το απόλυτο στην χθεσινή μας στήλη καθώς τόσο ο Παναθηναϊκός όσο και ο Ατρόμητος επιβεβαιώθηκαν. Πάμε και σήμερα ξανά με τον ίδιο στόχο.

Ξεκίνημα με το Άρης - Πανιώνιος. Εξαιρετική περίοδο διανύει ο Άρης ο οποίος νίκησε εμφατικά με 3-0 στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης. Τα γκολ οι φορμαρισμένοι Λάρσον, Ντιγκινί και Γκαρσία. Από την άλλη πλευρά ο Πανιώνιος σε ένα ματς ροντέο κατάφερε να χάσει από τον αδύναμο Απόλλων Σμύρνης με 1-0 στην Νέα Σμύρνη. Οι παίκτες του Μάντζιου σπατάλησαν πάρα πολλές ευκαιρίες και εν τέλει ήταν και κάτι που πλήρωσαν με γκολ του Βαφέα στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης. Δυνατό αγώνα αναμένω στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με τον Άρη ωστόσο να βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση. Είναι καλύτερη ομάδα, διαθέτει ποιοτικούς παίκτες ενώ και η προσθήκη του Ρόουζ έχει δώσει μία βεβαιότητα στην αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων. Άσος σε απόδοση 1.75.

Τελειώνω με το Μπέτις - Αλαβές. Ισόπαλη αναδείχθηκε η Μπέτις στην έδρα της Ρεν με 3-3 για τον θεσμό του Γιουρόπα Λιγκ. Παράπονα από πλευράς φιλοξενούμενων καθώς δέχθηκαν γκολ από ανύπαρκτο πέναλτι. Από την άλλη πλευρά, η Αλαβές πήρε σημαντική νίκη με 2-0, εντός έδρας απέναντι στην Λεβάντε. Έτσι η ομάδα του Αμπελάρντο έβαλε τέλος σε ένα σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη. Περιμένω τους γηπεδούχους να «ξεσπάνε» απέναντι σε έναν θεωρητικά κατώτερο αντίπαλο. Οι Λο Σέλσο και Λορέν είναι παίκτες που μπορούν να κάνουν την διαφορά και έτσι αναμένω οι γηπεδούχοι να είναι κυρίαρχοι στην αναμέτρηση. Άσος σε απόδοση 1.83.