Προγνωστικά Στοιχήματος Serie B 30/9

Από: Αντώνης Μαρκαντώνης

30/09/2013

Αυλαία ρίχνει σήμερα και η Serie B της Ιταλίας με την Έμπολι να έχει δύσκολη εκτός έδρας αποστολή με αντίπαλο την Αβελίνο στο Stadio Partenio και την αγωνιστική να κλείνει το παιχνίδι της Τσεζένα με την Πεσκάρα στο Stadio Dino Manuzzi.

ΑΒΕΛΙΝΟ-ΕΜΠΟΛΙ(20:00): Συνέχεια στο αήττητο για την Έμπολι όπου την προηγούμενη αγωνιστική όπου υποδέχτηκε την Σιένα εντός έδρας. Το παιχνίδι έληξε στο 0-0 με την Έμπολι να έχει έναν επιθετικό μονόλογο στο πρώτο ημίχρονο κάνοντας 7 ευκαιρίες για να βάλει το γκολ και την Σιένα να καταφέρνει μόλις μία. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες έχασαν από εφτά ευκαιρίες αλλά τις ποιο σημαντικές τις είχε η Έμπολι χωρίς όμως να αλλάξει κάτι και έτσι το 0-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Στον αντίποδα η Αβελίνο έφερε ακόμη μια ισοπαλία με σκορ 1-1 αυτή την φορά εκτός έδρας με αντίπαλο την Πεσκάρα. Το πρώτο ημίχρονο βρήκε την Πεσκάρα να προηγείται με το γκολ του Viviani στο 45+2 χάνοντας όμως και αρκετές ευκαιρίες πριν την επίτευξη του γκολ. Στην επανάληψη η Αβελίνο μπήκε δυνατά και κατάφερε μόλις στο 48' να ισοφαρίσει με τον Massimo. Στην συνέχεια και οι δύο ομάδες έκαναν πολλές ευκαιρίες αλλά καμία δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και έτσι το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Όπως έγραψα και στην αρχή η Έμπολι πάει σε ένα δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι, με την νίκη να αποτελεί μονόδρομος αφού η Λατσιάνο ανέβηκε μετά την νίκη της στην πρώτη θέση. Επιλογή του διπλού με 2.25 και με ρίσκο το OVER με απόδοση 2.15 στη stoiximan .

ΤΣΕΖΕΝΑ-ΠΕΣΚΑΡΑ(22:00): Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 για την ομάδα της Πεσκάρα με αντίπαλο την Αβελίνο την προηγούμενη αγωνιστική όπως έγραψα και πάνω στην ανάλυση του παιχνιδιού Αβελίνο-Έμπολι. Λίγο ποιο αναλυτικά όμως η πορεία της Πεσκάρα μέχρι στιγμής είναι κακή αγνοώντας την νίκη από την πρώτη αγωνιστική.!

Από την άλλη η ομάδα της Τσεζένα έκανε εκτός έδρας νίκη με 0-1 στο ντέρμπι με την Λατίνα. Κακός αγώνας και απο τις δύο ομάδες αφού συνολικά σημειώθηκαν 10 ευκαιρίες. Στο πρώτο ημίχρονο οι ευκαιρίες συνολικά και από τις δύο ομάδες ήταν μόλις τέσσερις με την Τσεζένα στην μοναδική της ευκαιρία όπου σημειώθηκε στο 28' λεπτό έβαλε και το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με τον Volta. Στην επανάληψη η συνέχεια δεν άλλαξε με τις δύο ομάδες κάνουν συνολικά μια παραπάνω ευκαιρία και την Τσεζένα πάλι μόνο μία, έτσι το 1-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού αφού η ομάδα της Λατίνα δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Φαβορί η Τσεζένα μεν αλλά άμα κάνει εμφάνιση όπως την προηγούμενη αγωνιστική τότε δύσκολα θα καταφέρει και την ισοπαλία με την Πεσκάρα όπου καίγεται για τους βαθμούς. Επιλογή του OVER με απόδοση 1.90 και με ρίσκο ο άσσος με απόδοση 2.45 στη stoiximan .