Προγνωστικά Στοιχήματος Ligue 2 30/9

Από: Αντώνης Μαρκαντώνης

30/09/2013

Αυλαία ρίχνει σήμερα Δευτέρα η 9η αγωνιστική της Ligue 2 στην Γαλλία με τα βλέμματα να στρέφονται στο Felix Bollaert, όπου η Λανς αντιμετωπίζει την Μέτς σε έναν αγώνα με μεγάλη βαθμολογική σημασία και για της δύο ομάδες που μάχονται για να φτάσουν στην βαθμολογία την πρωτοπόρο Ανζέρ.

ΛΑΝΣ-ΜΕΤΣ(21:45): Συνέχεια στις κακές εμφανίσεις για την Λανς την προηγούμενη αγωνιστική όπου μετράει 3 αγώνες χωρίς νίκη, αφού δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα ούτε εκτός έδρας στο Stade de la Vallee du Cher επί της Τούρ, χάνοντας με 3-1. Με αέρα δύο τερμάτων βρήκε την Τούρ το ημίχρονο με τον Delort να χτυπάει δύο φορές για την ομάδα σε 30' και στο 45+3. Στην επανάληψη ο Lemoigne μείωσε για την Λανς σε 2-1, αλλά η Τούρ και ενώ αγωνιζόταν με 10 παίχτες μετά και την δεύτερη κίτρινη που αντίκρισε ο Diaz στο 69' κατάφερε να κάνει το τελικό 3-1 με εύστοχο πέναλτι του Adnane στο 78' λεπτό.

Ακριβώς αντίθετη αύρα για την ομάδα της Μετς όπου μετράει 6 αγωνιστικές αήττητη μετά και την εντός έδρας νίκη της με 3-0 επί της Νανσί στο Municipal Saint-Symphorien. Το γρήγορο γκολ μόλις στο 6' από τον N'Gbakoto έδωσε το προβάδισμα στην Μετς όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η Νανσί πίεσε αλλά χωρίς να φοβίσει την Μετς που μέσα σε δύο λεπτά και συγκεκριμένα με τον Sarr στο 84' λεπτό και τον Nsor στο 86' λεπτό να κάνει το 3-0 καθάρισε χωρίς άγχος τον αγώνα.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Φαβορί λόγο έδρας η Λανς αλλά με την πορεία της μέχρι στιγμής μόνο φαβορί για την άνοδο δεν είναι όπως περιμέναμε. Από την άλλη οι καλές εμφανίσεις την Μέτς και η δυναμική που δείχνει μέχρι στιγμής την έχουν κάνει φαβορί για την άνοδο. Επιλογή του OVER με απόδοση 2.15 και με λίγο ρίσκο το διπλό με απόδοση 3.75 στην stoiximan .