Προγνωστικά Στοιχήματος Ligue 2 01/02

Από: Αντώνης Μαρκαντώνης

31/01/2014

Κακός δυστυχώς ο χθεσινός απολογισμός για τις προβλέψεις μας, με σχεδόν όλα τα φαβορί πλην της Ανζέρ, η οποία ανέβηκε προσωρινά στην 2η θέση, να γκελάρουν.

Στην σημερινή ημέρα, η Λανς στον μοναδικό αγώνα, που είναι προγραμματισμένος για την συνέχεια της 22ης αγωνιστικής, θα έχει την ευκαιρία να βρεθεί στην κορυφή του πρωταθλήματος ξανά έπειτα από μεγάλο χρονικό διάστημα.

lenslavallois

ΛΑΝΣ-ΛΑΒΑΛ(15:00): Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και στο αήττητο από την έναρξη του δεύτερου γύρου για την ομάδα της Λανς, η οποία κατάφερε να πάρει την εκτός έδρας νίκη με 1-2 επί της Οσέρ στο Stade de l'AbbéDeschamps, σπάζοντας έτσι το αήττητο που κρατούσαν εντός έδρας από την αρχή της χρονιάς οι γηπεδούχοι. Το παιχνίδι ήταν σε όλη του την διάρκεια ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να χάνουν πολλές ευκαιρίες, και το ημίχρονο να τις βρίσκεις ισόπαλες 1-1. Η Λανς ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 43’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Y. Touzghar, για να έρθει ο L. Kitambala στο 45+2 και στην τελευταία φάση του αγώνα για το πρώτο ημίχρονο να ισοφαρίσει για την Οσέρ. Στην επανάληψη ο ρυθμός και η απόδοση των δύο ομάδων ανέβηκε περισσότερο, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να φτάσουν σε ακόμη ένα τέρμα στο 89’ με τον P. Chavarría και να διατηρήσουν το προβάδισμα μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

5η σερί αγωνιστική χωρίς να καταφέρει να πάρει την νίκη συμπλήρωσε η Λαβάλ, καθώς έμεινε στο στείρο 0-0 εντός έδρας στο StadeFrancisLeBasser επί της Κλερμόν, σε έναν αγώνα που οι φάσεις, το θέαμα και η όρεξη για να παιχτεί μπάλα απουσίαζαν.

ΠΡΟΤΑΣΗ:  Φαβορί για την νίκη η Λανς, κυρίως λόγο έδρας και φορμαρίσματος αυτή την περίοδο και στα συν ότι θέλει την νίκη για να βρεθεί ξανά στην κορυφή, στον αντίποδα η Λαβάλ δείχνει κακό πρόσωπο στα εκτός έδρας παιχνίδια της και θα έχει δύσκολη δουλεία άμα θέλει να πετύχει κάτι στην αναμέτρηση. Σαν πρώτη επιλογή θα κρατήσω το Over με απόδοση 2.00 στην Stoiximan και σαν δεύτερη με ρίσκο η επιλογή του 4-6 με απόδοση 3.60 στην mybet.