Προγνωστικά στοιχήματος Κύπελλο Ισπανίας 11/09

Από: Ηλίας Μαλιγιάννης

10/09/2013

Δεύτερος γύρος του Κυπέλλου Ισπανίας και το πρόγραμμα περιλαμβάνει πολλές αναμετρήσεις ανάμεσα σε ομάδες κυρίως από τη δεύτερη κατηγορία. Ένα ματς μου έκανε «κλικ» είναι το Ρεάλ Χαέν – Νουμάνθια και αυτό θα αποτελέσει το βασικό ποντάρισμα της ημέρας.

ΡΕΑΛ ΧΑΕΝ – ΝΟΥΜΑΝΘΙΑ (22:00)

Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε η ομάδα της Χαέν την τελευταία αγωνιστική στο πρωτάθλημα κόντρα στην Χιρόνα εντός έδρας. Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση και το τελικό 3-1 μάλλον τιμητικό είναι για τους φιλοξενούμενους. Το σκορ άνοιξε ο Κουεσάδα στο 37’ κάνοντας πιο εύκολο το έργο της ομάδας του στο β’ ημίχρονο. Στο 73’ ο Ούγκο Αλβάρεζ διπλασίασε τα τέρματα της Χαέν με τον Μασάδο να πετυχαίνει και τρίτο γκολ στο 81’. Ο Τιμορ πέτυχε απλά το γκολ της τιμής για τη Χιρόνα στις καθυστερήσεις του αγώνα. Όλα τα παιχνίδια της νεοφώτιστης στη δεύτερη κατηγορία, είναι over 2.5.

Η Νουμάνθια από την πλευρά της δεν έχει ήττα στο πρωτάθλημα έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές, ωστόσο μετρά μόλις μία νίκη. Τα υπόλοιπα τρία ματς έληξαν ισόπαλα, όπως το τελευταίο με αντίπαλο την Λας Πάλμας εντός έδρας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 73’ με τέρμα που σημείωσε ο Σέρχι Ένριχ, όμως δεν κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης, καθώς ο Ναουζέτ διαμόρφωσε το τελικό 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 86’. Μοναδικό ματς που δεν σκόραρε η Νουμάνθια ήταν στο ματς της πρώτης αγωνιστικής κόντρα στη Λούγκο (0-0) εκτός έδρας.

Επιστρέφει ο επιθετικός Χόνα (3 γκολ) για τη Χαέν, ενώ θα λείψει ο αμυντικός Ισιντόρο για τη Νουμάνθια.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Over 2.5 με απόδοση 1.90 στον stoiximan.