Προγνωστικά Στοιχήματος Β'Ιταλίας 8/9

Από: Αντώνης Μαρκαντώνης

07/09/2013

Συνέχεια στην 3η αγωνιστική της Seria Β σήμερα Κυριακή με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει 9 αγώνες, από αυτούς θα δώσω βάση σε 4 για να ασχοληθώ στοιχηματικά.

ΛΑΤΙΝΑ-ΒΑΡΕΖΕ(16:00):Η ομάδα της Βαρέζε στην πρεμιέρα της σεζόν κατάφερε να κοντράρει εκτός έδρας στο ''Dino Manuzzi'' το φετινό φαβορί για την άνοδο Τσεζένα παρά πολύ καλά άλλα έφυγε με την ήττα 1-0 από ατυχία, με το αυτογκόλ που σημειώθηκε στο 58' από τον Pucino.Στην 2η αγωνιστική αν και έπαιζε εντός έδρας και ήταν το φαβορί με αντίπαλο με την Μοντένα δεν κατάφερε να γευτεί την νίκη. Η ομάδα του Andrea Agostinelli έμεινε νωρίς στο 2ο ημίχρονο με 10 παίχτες και συγκεκριμένα στο 55' με δεύτερη κίτρινη του Lazaar και είχε σαν αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτεί η Μοντένα ανοίγοντας το σκορ στο 69' με τον Babacar.Η γκέλα όμως δεν ήρθε για την Βαρέζε όπου την γλίτωσε με τον τρόπο που έχασε τον αγώνα στην 1η αγωνιστική, με αυτογκόλ στο 90' από τον Minarini.Από την άλλη η ομάδα της Λατίνα έπαιζε και αυτή με το δεύτερο φαβορί για άνοδο Έμπολι, σε αντίθεση με την Βαρέζε όχι μόνο δεν κόντραρε την αντίπαλο της αλλά βρέθηκε γρήγορα γρήγορα στο ξεκίνημα του παιχνιδιού πίσω στο σκορ και μέσα σε 7 λεπτά να δέχεται 3 γκολ.!Δύο γκολ ο Maccarone σε 14' και 21' με τον Tavano στο 16' είχε κάνει το 2-0.Στο Δεύτερο ημίχρονο η Λατίνα μπήκε καθαρά για την μείωση του σκορ και σε αυτό βοήθησε η αποβολή του Laurini στο 53', κάτι τελικά που έγινε στο 77' με τον Morrone.Αλλά στο 82' η αποβολή του Milani άλλαξε τα δεδομένα και έτσι το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα.Την 2η αγωνιστική η Λατίνα αντιμετώπιζε την Αβελίνο εντός έδρας στο "Domenico Francioni", κακό ξεκίνημα για την ομάδα του Gaetano Auteri με την Αβελίνο να προηγείται στο 13' με τον Fabbro.Στο δεύτερο μέρος η Λατίνα ανέβασε στροφές και ισοφάρισε στο 60' με γκολ του Negro, το τέλος όμως βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες.

ΠΡΟΤΑΣΗ:Ξεκάθαρο προβάδισμα το διπλό η  Βαρέζε με απόδοση 2.40, που με το καλό της πρόσωπο και λίγη προσοχή θα κάνει την 1η νίκη της.Με ρίσκο όποιος θέλει το OVER με απόδοση 2.25.

ΡΕΤΖΙΝΑ-ΣΤΑΜΠΙΑ(16:00):Μέτριο ξεκίνημα της Ρετζίνα με δύο ισοπαλίες σε δύο αγωνιστικές. Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος εντός έδρας αντιμετώπισε την Μπάρι με τον αγώνα να τελειώνει στο 0-0.Την δεύτερη αγωνιστική εκτός έδρας με αντίπαλο την Λατσιάνο ο αγώνας ξεκίνησε άσχημα για την ομάδα του Giuseppe Pillon που βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 1' λεπτό με γκολ του Amenta.Στο δεύτερο μέρος μπήκε για να ισοφαρίσει αλλά στο 81' αλλά βρέθηκε με 10 παίχτες έπειτα από αποβολή του Ipsa στο 81'.Η ομάδα της Ρετζίνα δεν πτοήθηκε και 3' λεπτά αργότερα κατάφερε να κάνει το 1-1 με τον Cocco όπου το υπερασπίστηκε και έφυγε με την ισοπαλία από το "Guido Biondi".Στον αντίποδα κακό ξεκίνημα από την Στάμπια με εκτός έδρας ήττα στην πρεμιέρα από την Πεσκάρα με 3-0.Τα γκολ σημειώθηκαν στο 22' και 44' στο 1ο ημίχρονο από τον Maniero και στο 2ο ο Brugman στο 74' διαμόρφωσε το τελικό αποτελέσμα.Την 2η αγωνιστική η Στάμπια ήταν ποιο μαχητική στην έδρα της σε αντίθεση με το 1ο της ματς αλλά και πάλι γνώρισε την ήττα με 1-2 από την Σπέτζια.Κακό ξεκίνημα στην αρχή με τον Ebagua στο 3' λεπτό να ανοίγει το σκορ για την Σπέτζια και τον Diop να ισοφαρίζει στο 16' για την ομάδα της Στάμπια.Στο 2ο ημίχρονο με την Σπέτζια να παίζει άμυνα και την Στάμπια να προσπαθεί να βρει το γκολ που θα της δώσει την νίκη, προς το τέλος της αναμετρήσεις και κόντρα στην ροή του αγώνα η Σπέτζια κέρδισε πέναλτι όπου εκτέλεσε εύστοχα ο Ferrari στο 88'.Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και έτσι η Στάμπια έκανε μία ακόμη ήττα.

ΠΡΟΤΑΣΗ:Μαχητική στο 2ο παιχνίδι της η Στάμπια σαφές προβάδισμα για την Ρετζίνα που παίζει εντός έδρας, πρωτη επιλογή μου θα είναι ο ασσος στο 2.20 αν και το Χ παίζει αρκετα.

ΑΒΕΛΙΝΟ-ΤΕΡΝΑΝΑ(19:00):Δυνατό ξεκίνημα της Αβελίνο με εντός έδρας νίκη στο ''Stadio Partenio'' επί της Νοβάρα με σκορ 2-1.Το 1ο γκολ στο 41' από τον Castaldo και το 2ο στο 50' από τον Zappacosta, η Νοβάρα το μόνο που κατάφερε να κάνει ήταν μειώσει  2-1 στο 86' με τον Farago, το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης και έτσι η Αβελίνο έκανε την 1η νίκη της στο πρωτάθλημα.Στο 2ο παιχνίδι της η Αβελίνο πήρε εκτός έδρας ισοπαλία όπως αναφέρομαι και στο 1ο παιχνίδι που έχω επιλέξει με την Λατινα, με σκορ 1-1.Τα γκολ στο 13' με τον Fabbro η Αβελίνο και στο 60' η ισοφαρίσει της Λατίνα με το γκολ του Negro.Το ξεκίνημα της Τερνάνα στην 1η αγωνιστική ήταν μέτριο παρά την νίκη με 1-0 επί της Κάρπι, εντός έδρας στο "Libero Liberati".Το μοναδικο γκολ της αναμετρισης συμειωθηκε στο 35' από τον Antenucci.Την δεύτερη αγωνιστική η ομάδα του Domenico Toscano αντιμετώπιζε την Τσιταντέλα εκτός έδρας με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 2-2.Η ομάδα της Τερνάρα άνοιξε το σκορ στο 2ο ημίχρονο με τον Alfageme στο 65' και τον Di Roberto να ισοφαρίζει 10 λεπτά αργότερα με πέναλτι. Η ομάδα της Τερνάνα δέχτηκε γρήγορα το 2ο γκολ 3 λεπτά αργότερα στο 78' από τον Pellizzer, δεν το έβαλε όμως κάτω και στο 90' με τον Antenucci κατάφερε να φύγει με την ισοπαλία.

ΠΡΟΤΑΣΗ:Δυνατές και οι δύο ομαδες.Το προβάδισμα το έχει η Αβελίνο παίζοντας εντός έδρας αλλά η Τερνάνα στις δύο αγωνιστηκές που έχει παίξει μέχρι στιγμής δείχνει ότι ξέρει να παίρνει το αποτέλεσμα που θέλει.Επιλογή του GG με απόδοση 1.90 και με ρίσκο το Χ με απόδοση 3.05.

ΠΑΝΤΟΒΑ-ΠΑΛΕΡΜΟ(21:30):Η σεζόν βρίσκει την Παλέρμο να βρίσκεται στην Serie B και να μην έχει κάνει κάλο ξεκίνημα. Η πρεμιέρα της Παλέρμο εκτός έδρας αντιμετωπίζοντας την Μοντένα στο "Alberto Braglia" ήταν πάρα πολύ μέτρια ως κακή και είχε ως αποτέλεσμα την ισοπαλία 1-1.Ο Andelkovic στο 45' έστειλε τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια με το 0-1 υπέρ της Παλέρμο.Στο 2ο ημίχρονο η Παλέρμο απογοήτευσε και με μόλις 1 ευκαιρία στον αγώνα δίκαια δέχτηκε το γκολ στο 86' από τον Surraco για την ομάδα του Walter Novellino.Την δεύτερη αγωνιστική η εικόνα της Παλέρμο καλυτέρεψε μεν αλλά και πάλι δεν κατάφερα να πάρει την νίκη ούτε καν την ισοπαλία εντός έδρας στο "Renzo Barbera".Η ομάδα της Έμπολι και φαβορί για την άνοδο έφυγε με το 2-1.Η ομάδα του Maurizio Sarri άνοιξε το σκορ στο 15' με σκόρερ τον Tavano, o Hernandez στο 30' λεπτό έκανε το 1-1 και ενώ η ομάδα του Gennaro Gattuso είχε μείνει με 10 παίχτες λόγο αποβολής του N'Goyi στο 27' με δεύτερη κίτρινη. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δυο ομάδες έκαναν πολλές ευκαιρίες αλλά η Έμπολι ήταν αυτή που έκανε το 1-2 στο 68' με σκόρερ τον Maccarone.Κακό ξεκίνημα και για την ομάδα της Πάντοβα που στην 1η αγωνιστική γνώρισε την ήττα εντός έδρας στο "Euganeo" με 0-2 από την Τραπανί.Και τα δυο γκολ μπήκαν στο 2ο ημίχρονο από τον Mancosu στο 64' και στο 90+4'.Την 2η αγωνιστική η ομάδα του Fulvio Pea έπαιζε εκτός έδρας με την Καρπι αλλά το ματς δεν τελείωσε ποτέ όπως είχαμε γράψει και χθες λόγο του μπλακ άουτ που έγινε στο 26' και ενώ το σκορ ήταν στο 0-0, το παιχνίδι έχει αναβληθεί και όλοι περιμένουν την νέα ημερομηνία διεξαγωγής του.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Αμφιλεγόμενο ματς στο "Euganeo",η ομάδα της Παντοβα έχει το προβάδισμα λόγο έδρας, η ομάδα της Παλέρμο όμως έχει μείνει πίσω και σαν φαβορί που είναι για την άνοδο θέλει την νίκη, επιλογη του 2 με αποδοση 2.65 και με ρισκο το Χ με αποδοση 3.05.