Προγνωστικά Στοιχήματος Β' Ιταλίας 16/9

Από: Αντώνης Μαρκαντώνης

15/09/2013

Αυλαία σήμερα Δευτέρα για το πρωτάθλημα της Serie B, όπου μόνη πρώτη παρέμεινε η Έμπολι συνεχίζοντας μάλιστα το αήττητο μέχρι στιγμής και όπως σωστά προβλέψαμε, με την νίκη εκτός έδρας εναντίον της Κάρπι με 0-2.Ένας και μοναδικός αγώνας είναι προγραμματισμένος για σήμερα, με την Τερνάνα να υποδέχεται στο Libero Liberati την ομάδα της Μπρέσια.

ΤΕΡΝΑΝΑ-ΜΠΡΕΣΙΑ(21:30):Την πρώτη της εκτός έδρας έδρας ήττα έκανε για φέτος η ομάδα του Domenico Toscano αντιμετωπίζοντας την Αβελίνο. Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας μοιρασμένες ευκαιρίες μέχρι το τέλος του αλλά καμία δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Στην επανάληψη η ομάδα της Αβελίνο μπήκε με τον ίδιο ρυθμό που τελείωσε το ημίχρονο και έτσι άνοιξε το σκορ στο 54' με τον Castaldo. Μετά όμως την επίτευξη του γκολ εκεί που όλοι περίμεναν ότι θα κυνηγήσει το 2-0 για να καθαρίσει τον αγώνα κλείστηκε στην άμυνα της και έτσι η Τερνάνα άρχισε να πιέζει, αν και έκανε πολλές ευκαιρίες δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφαρίσει και έτσι το τελικό αποτέλεσμα δεν άλλαξε.

Από την άλλη η ομάδα της Μπρέσια αν και παραμένει αήττητη μέχρι στιγμής δεν έχει καταφέρει ακόμη να γευτεί την νίκη σε αυτές τις τρεις αγωνιστικές που έχει παίξει. Η προηγούμενη αγωνιστική την βρήκε να παίζει εντός έδρας στο "Mario Rigamonti" με την Νοβάρα άλλα πάλι δεν κατάφερε να πάρει την νίκη με το παιχνίδι να λήγει με 1-1. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Alessandro Calori μπήκε δυνατά στον αγώνα και άνοιξε το σκορ στο 26' λεπτό με τον Caracciolo. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Νοβάρα μπήκε δυνατά και άρχισε να πιέζει ψηλά την άμυνα της Μπρέσια, στο 59' η πιέσει αυτή έφερε και την ισοφάριση με σκόρερ τον Gonzales. Μετά το γκολ η πίεση άλλαξε πλευρά με την Μπρέσια να προσπαθεί να κάνει το 2-1.Το σκορ δεν άλλαξε όμως μέχρι το τέλος της αναμέτρησης ούτε και μετά την αποβολή στο 72' του Bastrini και έτσι η ομάδα της Μπρέσια δεν κατάφερε για ακόμη μια φορά να γευτεί την χαρά της νίκης.

ΠΡΟΤΑΣΗ:Δύσκολος αγώνας για προβλέψεις. Η ομάδα της Τερνάνα που παίζει εντός έδρας θέλει να κάνει μία καινούργια αρχή μετά τα δύο στραβοπατήματα που έκανε στο πρωτάθλημα, στον αντίποδα η Μπρέσια ψάχνει τον τρόπο για να γευτεί την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Λόγο της δυσκολίας του αγώνα για προβλέψεις στα σημεία θα επιλέξω μόνο το OVER με απόδοση 2.30 στη stoiximan και δεν θα δώσω ούτε ρίσκο όπως συνηθίζω.