Προγνωστικά Στοιχήματος Β'Ιταλίας 13/9

Από: Αντώνης Μαρκαντώνης

12/09/2013

Με πολλές εκπλήξεις και γκέλες για κάποια από τα φαβορί της ανόδου έκλεισε η 3η αγωνιστική στην Serie B. Η αυλαία της 4ης αγωνιστικής ανοίγει σήμερα Παρασκευή, στο Renzo Barbera με τον αγώνα Παλέρμο-Τσεζένα, σε ένα ματς που και οι δύο ομάδες θέλουν την καλή εμφάνιση και το θετικό αποτέλεσμα.

ΠΑΛΕΡΜΟ-ΤΣΕΖΕΝΑ(21:30):Την προηγούμενη αγωνιστική,  όπως σωστά προβλέψαμε η ομάδα του Gennaro Gattuso που έπαιζε με την πλάτη στον τοίχο λόγο του κακού ξεκινήματος, έκανε την πρώτη της νίκη εκτός έδρας αντιμετωπίζοντας την Πάντοβα με 0-3. Η ομάδα της Παλέρμο δεν έκανε το εντυπωσιακό παιχνίδι,αλλά σκοράροντας σε καίρια σημεία πήρε την νίκη. Δύο γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο ,με τον Di Gennaro να ανοίγει το σκορ στο 28' και τον Hernandez στο 43' με πέναλτι να διαμορφώνει το 0-2 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Πάντοβα προσπάθησε για την μείωση του σκορ και πίεζε ασφυχτικά την ομάδα του Gennaro Gattuso.Τα πράγματα δυσκόλεψαν ποιο πολύ όταν στο 73'  o Troianiello αντίκρισε την κόκκινη για την ομάδα της Παλέρμο, σε αντίθεση όμως με τα προηγούμενα παιχνίδια,στάθηκε πολύ καλά στον αγώνα και κατάφερε και να φτάσει σε ακόμη ένα γκολ στο 90+4 με σκόρερ πάλι τον Hernandez.

Στον αντίποδα η Τσεζένα έκανε την πρώτη γκέλα στο πρωτάθλημα και μάλιστα εντός έδρας μετά την ήττα της από τη Λατσιάνο. Κακή η εικόνα της Τσεζένα στο πρώτο ημίχρονο,με μόλις 2 ευκαιρίες σε αντίθεση με την Λατσιάνο που φάνηκε καθαρά από την αρχή ότι θέλει το αποτέλεσμα. Ότι δεν κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο η Λατσιάνο το έκανε 8' λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 53',σκορερ του τέρματος o Falcinelli. H συνέχεια του αγώνα βρήκε τις δυο ομάδες να κάνουν ευκαιρίες αλλά καμία να μην πετυχαίνει το γκολ. Έτσι η λήξη του παιχνιδιού βρήκε την Λατσιάνο να φεύγει με ένα σημαντικό αποτέλεσμα από το"Dino Manuzzi" και την ομάδα του Pierpaolo Bisoli να ψάχνει στο τι φταίει για την πρώτη ήττα της.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Προβάδισμα για την Παλέρμο που θέλει να συνεχίσει τα καλά αποτελέσματα και να εκμεταλλευτεί την έδρα της να κάνει μια ακόμη νίκη, από την άλλη η Τσεζένα θα παλέψει το ματς για να κάνει ένα καλό αποτέλεσμα και να αφήσει πίσω της την ήττα που έκανε την προηγούμενη αγωνιστική. Επιλογή το OVER με απόδοση 2.02 και με ρίσκο το Χ στο 3.70 στη stoiximan .