Προγνωστικά Στοιχήματος Β' Γαλλίας 23/9

Από: Αντώνης Μαρκαντώνης

22/09/2013

Άνοιγμα της 8ης αγωνιστικής στην Ligue 2 της Γαλλίας, όπου στην κορυφή της βαθμολογίας πέρασε η Ανζέρ έπειτα από την νίκη της με 2-0 εναντίον της Οσέρ εντός έδρας. Ένας αγώνας είναι προγραμματισμένος να ανοίξει την αυλαία της αγωνιστικής με την Λανς να έχει μια δύσκολη εκτός έδρα αποστολή με αντίπαλο την Τούρ στο Stade de la Vallee du Cher.

ΤΟΥΡ-ΛΑΝΣ(21:30): Όπως ανέφερα και στην αρχή, δύσκολη εκτός έδρας αποστολή έχει να αντιμετωπίσει η Λανς και με πολύ πίεση για την νίκη, μετά την νέα της γκέλα εντός έδρας αυτή φορά την προηγούμενη αγωνιστική επί της Κρετέιγ, όπου έχασε δύο βαθμούς μένοντας στο 1-1. Η ομάδα του Eric Sikora μπήκε δυνατά στον αγώνα χάνοντας πολλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ και κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 26' λεπτό με σκόρερ τον Coulibaly. Από'κει και πέρα η ροή του αγώνα άλλαξε με την Κρετέιγ να πιέζει για την ισοφάριση και να κλείνει την Λανς στα καρέ της. Η ισοφάριση ήρθε 2' λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου με τον Andriatsima. Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες πίεσαν για να βάλουν το γκολ της νίκης αλλά καμία δεν τα κατάφερε και έτσι η Λανς για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι δεν πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Από την άλλη η ομάδα της Τουρ αγωνιζόταν εκτός έδρας στο Gaston Gerard με αντίπαλο την Ντιζόν. Μουδιασμένα μπήκαν και οι δύο ομάδες στον αγώνα αλλά σιγά σιγά και όσο περνούσαν τα λεπτά η ομάδα της Ντιζόν άρχισε να απειλεί και να δείχνει πως θέλει να πάρει την νίκη. Έτσι στο 26' λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Bamba όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η Τουρ μπήκε για την ισοφάριση χάνοντας πολλές ευκαιρίες αλλά ο Kone 2' λεπτά πριν την λήξη έκανε το 2-0 και έτσι σταμάτησε το σερί 5 αγωνιστικών χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα που είχε η ομάδα του Bernard Blaquart.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Και οι δύο ομάδες καίγονται για την νίκη. Η μεν Τούρ για να ανέβει κι'άλλο στην βαθμολογία και να πλησιάσει την κορυφή. Η δε Λανς θέλει να επιστρέψει στις νίκες με μία καλή εμφάνιση και να μην ξεφύγει και άλλο στην βαθμολογία η Ανζέρ. Επιλογή του διπλού με OVER με 2.15 με ρίσκο το διπλό με απόδοση 3.15 στη stoiximan .