Προγνωστικά Στοιχήματος Β' Γαλλίας 16/9

Από: Αντώνης Μαρκαντώνης

15/09/2013

Με πολλές εκπλήξεις και ήττες για τα φαβόρι της ανόδου περιελάμβανε η 6η αγωνιστική στην Ligue 2 της Γαλλίας. Σήμερα Δευτέρα όμως πέφτει η αυλαία της αγωνιστικής με τον αγώνα Οσέρ-Μπρέστ.

ΟΣΕΡ-ΜΠΡΕΣΤ(21:30): Την προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα της Οσέρ είχε δύσκολο έργο εκτός έδρας στο Parsemain αντιμετοπίζοντας την Ίστρ. Συγκεκριμένα η ομάδα του του Bernard Casoni ξεκίνησε άσχημα το πρώτο ημίχρονο και δέχτηκε το 1-0 στο 29' από την Ίστρ με σκόρερ τον Dabo. Το έργο της όμως δυσκόλεψε περισσότερο 6' λεπτά αργότερα μένοντας με 10 παίχτες από την αποβολή του Ramos. Στην επανάληψη μπήκε για να παλέψει το παιχνίδι και να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα και τα κατάφερε αφού στο 54' λεπτό με πένταλτι του N'Tep έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Στην συνέχεια του παιχνιδιού η ομάδα της Ίστρ πίεσε μέχρι το τέλος για το γκολ που θα της έδινε την νίκη αλλά η Οσέρ κατάφερε να υπερασπιστεί την εστία της με καλή άμυνα και έτσι το αποτέλεσμα δεν άλλαξε μέχρι την λήξη του παιχνιδιού.

Δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι είχε και η ομάδα της Μπρέστ εναντίον της αήττητης μέχρι τότε Ανζέρ στο  Jean Bouin. Στο πρώτο ημίχρονο αν και έγιναν κάποιες σημαντικές ευκαιρίες καμία ομάδα δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Στην επανάληψη όμως η Ανζέρ πήρε το προβάδισμα στο 76' με το αυτογκόλ του Moimbe, η ομάδα της Μπρέστ ισοφάρισε στο 89' με τον Grougi, η Ανζέρ όμως είχε την απάντηση και ακριβώς ένα λεπτό αργότερα στο 90' έκανε το 2-1 με σκόρερ τον Socrier που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Δύσκολο παιχνίδι στοιχηματικά για το κλείσιμο της αγωνιστικής, η ομάδα της Οσέρ θέλει να επιστρέψει στις νίκες, ενώ στην αντίθετη πλεύρα η Μπρέστ θέλει την νίκη για να ανεβεί στις πρώτες θέσεις μετά τα στραβοπατήματα των ομάδων που είναι από πάνω της στην βαθμολογία. Επιλογή του άσσου στο 1.93 και  με ρίσκο του OVER με απόδοση 2.20 στη stoiximan.