Τρεις αναμετρήσεις δίνουν συνέχεια στην Torneo Final της Αργεντινής, οι δύο από τους οποίους θα μας απασχολήσουν στοιχηματικά!

ΝΙΟΥΕΛΣ ΟΛΝΤ ΜΠΟΙΣ – ΜΠΟΚΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ (23:15):

Newells Old Boys vs Boca Juniors

Σκόρ πρώτου αγώνα: Μπόκα Τζούνιορς – Νιούελς Όλντ Μπόις 2-3

Ξεκίνημα με την γηπεδούχο Νιούελς Όλντ Μπόις. Η ομάδα του Alfredo Bertiαυτοκτόνησε στο πρωτάθλημα της Inicial, εφόσον με γκέλες στις τελευταίες αγωνιστικές, τερμάτησε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Με γκέλα και συγκεκριμένα με ισοπαλία που της στοίχησε κατα κάποιον τρόπο το πρωτάθλημα της Inicial, ολοκλήρωσε την πορεία στο πρωτάθλημα η ομάδα της Νιούελς. Οι “λεπροί” φιλοξένησαν την Λανούς στο “Marcelo Bielsa” και με νίκη και ισοπαλία στην άλλη αναμέτρηση της Σαν Λορέντζο με την Βελέζ, κατακτούσε το πρωτάθλημα. Στο πρώτο ημίχρονο οι “λεπροί” πίεζαν για το γκόλ, το οποίο ήρθε στο δεύτερο. Συγκεκριμένα ο Perez στο 52' άνοιξε το σκόρ για την Νιούελς, αλλά η Λανούς ισοφάρισε αμέσως στο 54'. Προβάδισμα ξανά για την ομάδα της Ροζάριο στο 66' με αυτογκόλ του Izquierdoz και ξανά η Λανούς ισοφάρισε στο 73' σε 2-2 και παράλληλα χάρισε το πρωτάθλημα στην Σαν Λορέντζο.

Αντίθετα η φιλοξενούμενη Μπόκα Τζούνιορς, βγήκε εκτός τροχιά τίτλο, δημιουργώντας ένα αρνητικό σερί στις τελευταίες αγωιστικές. Η ομάδα του Μπουένος Άιρες φιλοξένησε την Χιμνάσια Λα Πλάτα σε ένα αδιάφορο παιχνίδι για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν πρώτοι στην αναμέτρηση στο 36' και η απάντηση της Μπόκα Τζούνιορς, ήρθε με την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Gigliotti ισοφάρισε στο 48' σε 1-1, σκόρ που έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Δυνατές επιθέσεις και οι δύο ομάδες γι'αυτό προτείνεται το GOAL/GOALστο 1.95 στην stoiximan. Επίσης με ρίσκο προτείνεται ο ΆΣΣΟΣ της Νιούελς στο 2.10 στην mybet, έχοντας το αβαντάζ της έδρας.

ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΙΤ – ΧΙΜΝΑΣΙΑ ΛΑ ΠΛΑΤΑ (02:30):

River Plate vs Gimnasia La Plata

Σκόρ πρώτου αγώνα: Χιμνάσια Λα Πλάτα – Ρίβερ Πλέιτ 1-0

Η γηπεδούχος Ρίβερ Πλέιτ ξεκινώντας δυναμικά το πρωτάθλημα της Ιnicial, και μη μπορώντας να ανταπεξέλθει τερμάτησε στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Η ομάδα του Μπουένος Άιρες δεν κατάφερε να ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της στην Inicial με νίκη, μένωντας στο 1-1 με την Κίλμες για την τελευταία αγωνιστική. Η ομάδα του RamonDiazβρέθηκε με την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου πίσω στο σκόρ αλλά στις πολύλεπτες καθυστερήσεις πέτυχε το γκόλ της ισοφάρισης με τον Carbonero.

Ίδιο αποτέλεσμα είχε και η αντίπαλος της Ρίβερ Πλέιτ, Χιμνάσια Λα Πλάτα στην τελευταία αγωνιστική της Inicial. Η ομάδα του Pedro Troglioφιλοξενήθηκε απο την Μπόκα Τζούνιορς, και στο 36' με τον Mussis πήρε προβάδισμα στο σκόρ με 0-1. Οι “γενοβέζοι” ισοφάρισαν με την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου σε 1-1, που έμεινε μέχρι το τέλος. Με αυτήν την ισοπαλία η Χιμνάσια Λα Πλάτα τερμάτησε στην 11η θέση του πρωταθλήματος Inicial.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Και οι δύο ομάδες θέλουν να μπούν δυναμικά στο πρωτάθλημα, αλλά δίχως να ρισκάρουμε με τον νικητή της αναμέτρησης, ποντάρουμε στο 2-3 γκόλ που δίνεται στο 1.95 στην sportingbetκαι με ρίσκο το OVER 2,5στην vistabet.

Μπείτε στη Sportingbet και δείτε την προσφορά της σημερινής ημέρας! 5% επιπλέον bonus στα κερδισμένα στοιχήματα του μεγάλου ντέρμπι ΠΑΟ-ΠΑΟΚ!!