Μπουντεσλίγκα Αυστρίας 23/02: Σάλτσμπουργκ-Αντμίρα!

Η 24η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα της Αυστρίας ολοκληρώνεται με την αναμέτρηση Σάλτσμπουργκ – Αντμίρα!

RED BULL ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ – ΑΝΤΜΙΡΑ (17:30)

Saltzburg vs Admira

Έδρα: “Red Bull Arena”

Προιστορία: Η προιστορία με τις αναμετρήσεις των δύο ομάδων, περιορίζεται στις 7 αγωνιστικές. Τον κύριο λόγο, στις μεταξύ τους μονομαχίες, έχει η γηπεδούχος Σάλτσμπουργκ η οποία έχει πάρει την νίκη 6 φορές, ενώ η Αντμίρα έχει κατακτήσει μόνο μια φορά την νίκη στην έδρα της γηπεδούχου.

Red Bull Σάλτσμπουργκ:

Βαθμολογική θέση: Στον βαθμολογικό πίνακα του Αυστριακού πρωταθλήματος, πρωτοπόρος είναι η γηπεδούχος Σάλτσμπουργκ έχοντας 55 βαθμούς.

Εντός έδρας ρεκόρ: 9 Νίκες – 2 Ισοπαλίες – 0 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Για την 23η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα, η ομάδα του Roger Schmidtφιλοξενήθηκε απο την Στούρμ Γκράτς. Δίχως να χάσουν ούτε λεπτό τον ρυθμό τους, οι “ταύροι” πέτυχαν τρία γκόλ στο πρώτο και ένα στο δεύτερο ημίχρονο, συνεχίζοντας το αήττητο τους, παίρνοντας την νίκη με 1-4.

Κατάσταση: “Τρένο” η ομάδα της Σάλτσμπουργκ, η οποία συνεχίζει αήττητη στο πρωτάθλημα.

Αντμίρα:

Βαθμολογική θέση: Η φιλοξενούμενη Αντμίρα, μετά απο 23 αγωνιστικές, βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 21 βαθμούς.

Εκτός έδρας ρεκόρ: 1 Νίκη – 3 Ισοπαλίες – 7 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Νίκη για την ομάδα της Αντμίρα, ύστερα απο δύο αρνητικά αποτελέσματα, στην 23η στροφή του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Walter Knallerφιλοξένησε την Ραπίντ Βιέννης και πετυχαίνοντας δύο γκόλ στα τελευταία δέκα λεπτά της αναμέτρησης, πήρε δύσκολη νίκη με 2-1.

Κατάσταση: Νίκη ψυχολογίας, η νίκη που σημείωσε στην προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα της Αντμίρα, η οποία παλεύει να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Εκτίμηση: Ξεκάθαρο φαβορί η ομάδα της Σάλτσμπουργκ, η οποία σκορπάει τις αντίπαλες άμυνες. Προτείνεται το 4-6 γκόλ στο 2.12 στην stoiximan, εφόσον η επίθεση της γηπεδούχου είναι σκέτη φωτιά.

Επισκεφτείτε την Sportingbet και δείτε σε ποια αναμέτρηση πηγαίνει η "προσφορά της ημέρας" με 5% επιπλέον bonus στα κέρδη σας!!