Μπουντεσλίγκα Αυστρίας 22/2: Στουρμ, Ραπίντ και Αούστρια

24η αγωνιστική στροφή για τη Μπουντεσλίγκα της Αυστρίας και η αρχή γίνεται με 4 αναμετρήσεις!

Απο τις 4, οι 3 θα μας κάνουν να ασχοληθούμε μαζί τους στοιχηματικά..

ΡΙΝΤ – ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ (17:30)

Ried vs Sturm Grantz

Έδρα: “Keine Sorgen Arena”

Προιστορία: Οι δύο ομάδες έχουν ξαναβρεθεί 17 φορές αντίπαλες, με γηπεδούχο την ομάδα της Ρίντ. Οι νίκες των γηπεδούχων στις 17 αναμετρήσεις υπολογίζεται στις 8, 4 φορές οι δύο ομάδες βρέθηκαν ισόπαλες και στις υπόλοιπες 5 οι φιλοξενούμενοι πήραν τους βαθμούς της νίκης.

Ρίντ:

Βαθμολογική θέση: Μετά απο 23 αγωνιστικές, η ομάδα της Ρίντ βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, έχοντας απολογισμό 33 βαθμούς μέχρι στιγμής.

Εντός έδρας ρεκόρ: 6 Νίκες – 3 Ισοπαλίες – 2 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Για την 23 αγωνιστική της Αυστριακής Μπουντεσλίγκα, η ομάδα της Ρίντ φιλοξενήθηκε απο την Βάκερ Τιρόλ. Η ομάδα του Michael Angerschmidαν και βρέθηκε να κυνηγάει το σκόρ πολύ νωρίς στην αναμέτρηση, ισοφάρισε λίγα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου σε 1-1, σκόρ που έμεινε μέχρι το τέλος.

Κατάσταση: Ασταθής η ομάδα του Angerschmid, που αν και κυνηγάει μια θέση για τα προκριματικά του Europa League προβληματίζει με τις εμφανίσεις της.

Στούρμ Γκράτς:

Βαθμολογική θέση: Η ομάδα της Στούρμ Γκράτς, ύστερα απο 23 αγωνιστικές στροφές στο πρωτάθλημα Αυστρίας, βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 27 βαθμούς.

Εκτός έδρας ρεκόρ: 3 Νίκες – 4 Ισοπαλίες – 4 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Δύσκολο έργο είχε η ομάδα του Darko Milanicστην προηγούμενη αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Οι “μπλάνκις” φιλοξένησαν την πρωτοπόρο και αήττητη Σάλτσμπουργκ, και έχοντας μόνο μια αντίδραση στο τέλος του αγώνα, που μείωσαν το σκόρ, ηττήθηκαν με 1-4.

Κατάσταση: Δεύτερη σερί γκέλα για την φιλοξενούμενη Στούρμ Γκράτς, η οποία μένει πίσω στην διεκδίκηση μιας θέσης για τα προκριματικά του Europa League.

Εκτίμηση: Αρχικά θα επιλέξω το OVERστο 1.87 στην stoiximan εφόσον προβλέπεται ανοιχτό παιχνίδι και απο τις δύο ομάδες. Με ρίσκο προτείνεται και ο ΆΣΣΟΣ στο 2.35 στην ίδια εταιρεία εφόσον η Ρίντ θα κυνήγησει την νίκη που θα την φέρει πιο κοντά στις θέσεις που οδηγούν στα προκριματικά του Europa.

ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ – ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ (20:00)

Wolfsberger vs Austria Wien

Έδρα: “Lavanttal – Arena”

Προιστορία: Εντυπωσιακή η προιστορία με τις δύο ομάδες να συναντιούνται 4 φορές και όλες η φιλοξενούμενη Αούστρια Βιέννης έχει φύγει με τους τρείς βαθμούς της νίκης.

Βόλφσμπεργκερ:

Βαθμολογική θέση: Στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 28 βαθμούς, βρίσκεται η ομάδα της Βόλφσμπεργκερ, μετά απο 23 αγώνες για το πρωτάθλημα της Αυστρίας.

Εντός έδρας ρεκόρ: 7 Νίκες – 7 Ισοπαλίες – 9 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Η Βόλφσμπεργκερ φιλοξενήθηκε την προηγούμενη αγωνιστική απο την ομάδα της Γκρόντιχ. Οι “λύκοι” δεν εμφανίστηκαν σε κανένα λεπτό της αναμέτρησης και δίκαια ηττήθηκαν με 3-0.

Κατάσταση: Επιστροφή στις ήττες για την ομάδα του Dietmar Kuhbauer, η οποία συνεχίζει να κυνηγάει μια θέση για τα προκριματικά του Europa League.

Αούστρια Βιέννης:

Βαθμολογική θέση: Μια θέση πιο πάνω απο την Βόλφσμπεργκερ, βρίσκεται η ομάδα της Αούστρια Βιέννης. Οι “βιόλα” βρίσκονται στην 5η θέση της βαθμολογίας έχοντας 31 βαθμούς.

Εκτός έδρας ρεκόρ: 4 Νίκες – 2 Ισοπαλίες – 5 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Συνέχεια στα αρνητικά σερί έδωσε η Αούστρια Βιέννης. Η ομάδα του Thomas Paritsφιλοξένησε για την 23η αγωνιστική την ομάδα της Νόισταντ. Αν και οι “βιόλα” πήραν στο πρώτο δεκάλεπτο προβάδισμα στο σκόρ, με την λήξη της αναμέτρησης δέχτηκαν το γκόλ της ισοφάρισης και παράλληλα την ισοπαλία με 1-1.

Κατάσταση: Ακόμα να πάρει νίκη η Αούστρια Βιέννης, η οποία συνεχίζει να προβληματίζει με τις εμφανίσεις της.

Εκτίμηση: Έχοντας καλύτερη αγωνιστική κατάσταση και το αβαντάζ της έδρας, η Βόλφσμπεργκερ φαίνεται να είναι ικανότερη για τους τρείς βαθμούς της νίκης. Γι'αυτό προτείνεται ο ΆΣΣΟΣ στο 3.25 στην sportingbet.

ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ – ΓΚΡΟΝΤΙΧ (20:00)

Rapid Wien vs Grodig

Έδρα: “Gerhard Hanappi”

Προιστορία: Η προιστορία των δύο ομάδων περιορίζεται στην 1 αγωνιστική, όπου η ομάδα της Γκρόντιχ έφυγε απο την Βιέννη με τους τρείς βαθμούς της νίκης.

Ραπίντ Βιέννης:

Βαθμολογική θέση: Η ομάδα της Ραπίντ Βιέννης φιγουράρει στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 34 βαθμούς.

Προηγούμενη αγωνιστική: Απο την ομάδα της Αντμίρα, η Ραπίντ Βιέννης φιλοξενήθηκε για την 23η αγωνιστική της Αυστριακής Μπουντεσλίγκα. Οι “πράσινοι” μένοντας απο το 66' με παίκτη λιγότερο και δεχόμενοι δύο γκόλ σε δέκα λεπτά, αντέδρασαν στις καθυστερήσεις του αγώνα μειώνοντας στο τελικό 2-1.

Κατάσταση: Ήττα για την ομάδα του Zoran Barisicπου έμεινε πίσω στην διεκδίκηση μιάς θέσης για την προκριματική φάση του Europa League.

Γκρόντιχ:

Βαθμολογική θέση: Μια θέση πιο πάνω απο την Ραπίντ Βιέννης, βρίσκεται η ομάδα της Γκρόντιχ. Οι “μπλέ” βρίσκονται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 38 βαθμούς.

Εκτός έδρας ρεκόρ: 5 Νίκες – 2 Ισοπαλίες – 4 Ήττες

Προηγούμενη αγωνιστική: Η ομάδα του Adi Hutterφιλοξένησε την Βόλφσμπεργκερ για την 23η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Δύο γκόλ στο πρώτο και άλλο ένα στο δεύτερο 45λεπτό έφταναν να δώσουν άνετη νίκη με 3-0 στην ομάδα της Γκρόντιχ.

Κατάσταση: Νίκη ψυχολογίας για την Γκρόντιχ στην περασμένη αγωνιστική, όπου οι “μπλε” συνέχισαν να βρίσκονται σττην δεύτερη θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Europa.

Εκτίμηση: Ντέρμπυ στην Βιέννη με την 2η και την 3η ομάδα στην βαθμολογία της Αυστριακής Μπουντεσλίγκα. Έχοντας το αβαντάζ της καυτής έδρας προβάδισμα παίρνει η Ραπίντ Βιέννης και παράλληλα ο ΆΣΣΟΣ στο 1.75 στην vistabet.

Ρίξτε μια ματιά στις εξαιρετικές αποδόσεις της Stoiximan για την μεγάλη αναμέτρηση της ημέρας ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ-ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ που προσφέρεται με 0% γκανιότα!!!