Με το 1.95 στην Τσεχία, υπάρχουν γκολ στο Αϊντχόφεν

23/07/2019

Καλημέρα σε όλη την παρέα του bet-planet. Επιστροφή στη στήλη με δύο σημεία από το αγαπημένο μας Champions League. Πάμε να τα δούμε.

Ξεκίνημα στις 20:00 και τον αγώνα Πλζεν – Ολυμπιακός. Από την μία πλευρά έχουμε τους Τσέχους οι οποίοι πέρσι στους ομίλους της διοργάνωσης πραγματοποίησαν καλή πορεία έχοντας δύο νίκες και δύο ισοπαλίες. Φέτος, ρίχνονται από νωρίς στην μάχη και φαντάζουν αουτσάιντερ μπροστά στον ενισχυμένο Ολυμπιακό. Το πρωτάθλημα της χώρας έχει ξεκινήσει, η ομάδα του Βρμπα έχει κάνει το 2/2 μέχρι στιγμής με την τελευταία επικράτηση να έρχεται στην έδρα της Σλόβαν Λίμπερετς με 2-1. Συνέχισαν και φέτος με τον Μάρτινς στο «τιμόνι» της ομάδας οι Ερυθρόλευκοι οι οποίοι θα παλέψουν για μία θέση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Η «αρμάδα» του Πορτογάλου κόουτς πραγματοποίησε καλές εμφανίσεις στα φιλικά προετοιμασίας, στο τελευταίο –χρονικά- παιχνίδι νίκησε με 3-0, εντός έδρας την Νότιγχαμ Φόρεστ. Σημαντικές οι προσθήκες των Βαλμπουενά και Σεμέδο, σε καλή φόρμα ο επιθετικός Γκερέρο. Στην συγκεκριμένη αναμέτρηση αναμένω ένα κλειστό παιχνίδι από τις δύο ομάδες. Δεν θα ανοίξουν τα χαρτιά τους από τα πρώτα λεπτά οι δύο προπονητές, το ματς θα κριθεί στην δύναμη και στην αντοχή. Η Ντούσαν Αρένα αναμένεται «καυτή», η Πλζεν γνωρίσει ότι είναι αδύναμη αμυντικά και έτσι δεν θα προχωρήσει σε σκοπιμότητες. Χ ημίχρονο σε απόδοση 1.95.

Το δεύτερο μας σημείο για σήμερα προέρχεται από την αναμέτρηση Αϊντχόφεν – Βασιλεία. «Σκαμπανεβάσματα» παρουσίασε στα φιλικά προετοιμασίας η Αϊντχόφεν η οποία αποτελεί ένα πολύ ποιοτικό ρόστερ που ενισχύθηκε περαιτέρω στην φετινή μεταγραφική περίοδο. Στα πέντε τελευταία ματς είχε μόλις δύο νίκες και αυτές ήρθαν απέναντι σε πολύ κατώτερες ομάδες όπως ο Άρης και η Χέρακλες. Στην τελευταία –χρονικά- αναμέτρηση ηττήθηκε με 2-0 από την Βόλφσμπουργκ μην αποδίδοντας τα αναμενόμενα. Από την άλλη πλευρά, η Βασιλεία έδειξε τα «δόντια» της στην πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος καταφέρνοντας να νικήσει με 4-1 στην έδρα της Σιόν. Έδειξε υπολογίσιμη δύναμη, δεν θέλει σε καμία περίπτωση να πέσει αμάχητη όπως έγινε στην περσινή σειρά όπου εκεί αντίπαλος της ήταν ο ΠΑΟΚ. Πιστεύω ότι θα δούμε ένα παιχνίδι που θα έχει γκολ στην Ολλανδία. Μπρουμά και Λοζάνο αποτελούν τους «αστέρες» των γηπεδούχων ενώ από την άλλη πλευρά η Βασιλεία έχει δείξει ότι δεν είναι ομάδα που θα κλειστεί πίσω. Θα κοιτάξει τον αντίπαλο κατάματα, ενώ θα «παλέψει» για κάποιο γκολ που θα της δώσει προβάδισμα ενόψει επαναληπτικού. Σημείο μου λοιπόν το Over 2.5 σε απόδοση 1.77.