Ματς κυπέλλου που κρίνουν πολλά

06/02/2019

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του Bet-planet. Στήλη και σήμερα όπου ξεχώρισα μία δυάδα αναμετρήσεων. Πάμε να την δούμε.

Ξεκίνημα με το παιχνίδι Λαμία - Ολυμπιακός. Μετά το σερί νικών για την Λαμία ήρθε και η ήττα στο πρωτάθλημα με 2-0, εντός έδρας από τον Παναιτωλικό. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι φαίνεται ότι θα εξασφαλίσουν άνετα και φέτος την παραμονή τους στην κατηγορία. Από την άλλη πλευρά, ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο απέναντι στον Πανιώνιο αλλά μόλις μπήκε το πρώτο γκολ ήρθαν και τα υπόλοιπα νικώντας με 4-0, εντός έδρας. Θα θελήσει να «καθαρίσει» από το πρώτο ματς την πρόκριση η ομάδα του Μάρτινς με τον Ολυμπιακό να βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση. Περιμένουμε ροτέσιον από τους φιλοξενούμενους αλλά παρόλα αυτά παραμένουν ένα πάρα πολύ ποιοτικό σύνολο. Βασικός θα ξεκινήσει ο Ζελ Ντίας ενώ αναμένεται να δωθούν ανάσες σε Ποντένσε και Φορτούνη. Θα πάω με το διπλό και & Over 1.5 σε απόδοση 1.85.

Τελειώνω με το Πανιώνιος - ΠΑΟΚ. Από την μία πλευρά, ο Πανιώνιος έχασε κλασικές ευκαιρίες στο «Καραϊσκάκης» και τελικά δεν μπόρεσε να αποφύγει μία βαριά ήττα με 4-0 από τον Ολυμπιακό που σε καμία περίπτωση δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα της αναμέτρησης. Από την άλλη πλευρά ο ΠΑΟΚ στάθηκε όρθιος στο «ΟΑΚΑ» απέναντι στην ΑΕΚ και κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με 1-1 και ενώ έπαιζε με 10 παίκτες από το 30ο λεπτό λόγω αποβολής του Λέο Ζαμπά με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Πανιώνιος είναι έμπειρη ομάδα που παρουσιάζει σοβαρότητα εντός έδρας. Από την άλλη πλευρά ασταμάτητος δείχνει ο ΠΑΟΚ που θα πραγματοποιήσει ροτέσιον ελέω ντέρμπι στο πρωτάθλημα που θα κρίνει κατά πολύ την έκβαση του πρωταθλήματος. Περιμένω κλειστό ματς από τις δύο ομάδες χωρίς πολλές σκοπιμότητες για αυτό και θα επιλέξω το Χ στην αναμέτρηση σε απόδοση 3.15.