Ζυρίχη

Το παιχνίδι της στην έδρα της Ξαμάξ είχε χαρακτήρα θρίλερ με το τελικό 3-3 να είναι μάλλον δίκαιο καθώς οι δύο ομάδες κυνήγησαν με πάθος τη νίκη, μάλιστα η Ζυρίχη κυνηγούσε σχεδόν μόνιμα το σκορ αλλά είχε την τελευταία λέξη για την ισοφάριση. Με εξαίρεση την πρωτοπόρο και σχεδόν σίγουρη πρωταθλήτρια Γιουνγκ Μπόις οι υπόλοιπες ομάδες τις πρώτης εξάδας επίσης στραβοπάτησαν, συνεπώς το σύνολο του Magnin διατηρήθηκε στην τέταρτη θέση της κατάταξης, την ερχόμενη Κυριακή θα υποδεχτεί δε την ανεβασμένη Γκρασχόπερς. Όσο αφορά το Γιουρόπα Λιγκ, η Ζυρίχη παρά την ήττα που υπέστη στο Λεβερκούζεν (1-0) εξασφάλισε και μαθηματικά την πρόκριση της στην επόμενη φάση του θεσμού, συνεπώς το σημερινό παιχνίδι έχει χαρακτήρα γιορτής.

Εκτός ο βασικός αμυντικός Ruegg.

Bet Info - Ζυρίχη

Under 1,5 οι 3 από τις 4 υποχρεώσεις της στον Όμιλο.

ΑΕΚ Λάρνακας

Μια καταπληκτική ομαδική προσπάθεια στο 35ο λεπτό του ντέρμπυ με τον ΑΠΟΕΛ οδήγησε στο γκολ του Φλοριάν, χάρη στο οποίο η ομάδα της Λάρνακας πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη (1-0) επί των πορτοκαλί. Η ΑΕΚ δέχτηκε αρκετή πίεση από τους φιλοξενούμενους στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της κι έτσι παρέμεινε στην τέταρτη θέση της κατάταξης - με βάση όμως το γεγονός ότι έχει 2 αγωνιστικές λιγότερες μπορεί να σκαρφαλώσει στην κορυφή του κυπριακού ποδοσφαίρου. Παρά τη φιλότιμη προσπάθεια των παικτών του Ιραόλα, η νίκη δεν ήρθε (ούτε στη Βουλγαρία) την προηγούμενη αγωνιστική, συνεπώς επήλθε και ο αποκλεισμός από τη συνέχεια του Γιουρόπα Λιγκ, όμως με βάση τα ρεπορτάζ η ομάδα ταξίδεψε με σούπερ ψυχολογία και με στόχο να πάρει τη νίκη.