Ζόρια

Κλείστηκε στο πρώτο ημίχρονο, ανέβασε «στροφές» στο δεύτερο μετά το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε και έτσι η Ζόρια κατάφερε να πανηγυρίσει μεγάλο διπλό, στο ΟΑΚΑ, απέναντι στην ΑΕΚ με το εμφατικό 3-0. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Γκρόμοβ, εκμεταλλευόμενος τον λάθος υπολογισμό του Αθανασιάδη, σκοράροντας σε άδεια εστία. Στην συνέχεια ο Καμπάεβ έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του με όμορφο σουτ στην αριστερή γωνία ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γιουρτσένκο στο 86ο λεπτό. Παρά το τρίποντο, οι Ουκρανοί παρέμειναν στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα διατηρώντας μόνο μαθηματικές ελπίδες. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Σκρίπνικ επέστρεψε στις νίκες, αυτή την φορά στην έδρα της Μίνατζ με 3-0.

Εκτός ο βασικός και τιμωρημένος Βέρνιντουμπ (αμυντικός) καθώς και οι σημαντικοί Τσβεκ (μέσος), Κομοκενόφσκι (επιθετικός) και Γκρέκχιν (αμυντικός). Δεν υπολογίζονται επίσης οι αναπληρωματικοί Καζάκοβ (μέσος) και Μακαράτζε (τερματοφύλακας).

Λέστερ

Σε ένα ματς «ροντέο», η Λέστερ αναδείχθηκε ισόπαλη στην έδρα της Μπράγκα με 3-3. Βρέθηκε τρεις φορές πίσω στο σκορ ωστόσο κατάφερε να ισοφαρίσει σε όλες περιπτώσεις με το γκολ του Βάρντι στο 95ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό σκορ και την ομάδα του Ρότζερς να βρίσκεται σταθερά στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 10 βαθμούς, έχοντας εξασφαλίσει την πρόκριση της στην επόμενη φάση. Στα του πρωταθλήματος, οι «αλεπούδες» δέχθηκαν δεύτερη συνεχόμενη ήττα, αυτή την φορά από την πολύ κατώτερη -ποιοτικά- Φούλαμ με 2-1, εντός έδρας. Παρουσίασε κακή εικόνα στον αγωνιστικό χώρο, δέχθηκε δύο τέρματα στο πρώτο μέρος και το μόνο που κατάφερε να κάνει ήταν να μειώσει με τον Μπαρνς στο 86ο λεπτό.

Σταθερά εκτός οι σημαντικοί Σογιουντσού (αμυντικός), Καστάν (μπακ), Περέιρα (μπακ), Ντιντί (μέσος) καθώς και ο αναπληρωματικός Άμαρτι (μέσος).