Ζιλ Βιθέντε

Νίκη χαρακτήρα κατάφερε να πάρει η Ζιλ Βιθέντε με 2-1 στην έδρα της ποιοτικής Γκιμαράες. Οι φιλοξενούμενοι, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στα τελευταία εφτά λεπτά του αγώνα με τους Ριμπέιρο και Κράεβ να σκοράρουν στο 93ο και 99ο λεπτό αντίστοιχα. Πλέον η ομάδα του Ολιβέιρα βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 34-38 και 39 βαθμούς.

Μπαράγε (αμυντικός), Γκόμεζ (αμυντικός), Λουίς (μέσος) και Ενρίκε (αμυντικός) δεν επηρεάζουν.

Τοντέλα

Έμεινε για πέμπτο σερί παιχνίδι μακριά από τις νίκες η Τοντέλα η οποία αυτή την φορά ηττήθηκε εντός έδρας από την ανώτερη Πόρτο με 3-1. Δεν μπόρεσε ποτέ να επιβάλει τον ρυθμό της στην αναμέτρηση, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει προσωρινά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρονάν στο 77ο λεπτό. Σταθερά στην 15η θέση βρίσκεται η ομάδα του Γκονζάλεζ με ρεκόρ 25-40 και 30 βαθμούς.

Εκτός ο τιμωρημένος Χαβιέρ (μέσος) καθώς και οι Βαλέντε (μέσος) και Ράμος (μέσος).