Ζιλ Βιθέντε

Μετά από τρία συνεχόμενα τρίποντα, η Ζιλ Βιθέντε δέχθηκε την ήττα, με 1-0 στην έδρα της Μπελενένσες. Σε μία άκρως ισορροπημένη αναμέτρηση που είχε γενικότερα φάσεις, έδειξε αμυντική αστάθεια στα τελευταία λεπτά με συνέπεια να δεχθεί το γκολ που καθόρισε την έκβαση της αναμέτρησης στο 88ο λεπτό με τον Ματίας. Πλέον η ομάδα του Ολιβέιρα βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 37-41 και 42 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Γκόμεζ (αμυντικός) και Ενρίκε (μέσος). Αμφίβολος ο μακροχρόνια απών Ντα Σίλβα (τερματοφύλακας).

Πάκος Φερέιρα

Νίκη με 2-1 κατάφερε να πάρει η Πάκος Φερέιρα, εντός έδρας με αντίπαλο την Πορτιμονένσε. Οι γηπεδούχοι παρότι έγιναν ελάχιστες φορές απειλητικοί, κατάφεραν να σκοράρουν δύο τέρματα στο πρώτο μέρος με τους Μπρούνο Σάντος και Ντένιλσον. Πραγματοποίησαν μόλις δύο σουτ στον στόχο και πλέον μετά και από αυτό το τρίποντο η ομάδα του Μιγκέλ βρίσκεται στην 13η θέση με ρεκόρ 33-49 και 38 βαθμούς.

Εκτός οι ημιβασικοί Μουρίγιο (επιθετικός) και Σίλβα (αμυντικός).