Ζιλ Βιθέντε

Πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη κατάφερε να πάρει η Ζιλ Βιθέντε με 4-2 στην έδρα της Γκιμαράες. Βρέθηκε να παίζει με παίκτη παραπάνω από το 15ο λεπτό, έφτασε στην επίτευξη τριών γκολ στο πρώτο μέρος κάνοντας κυρίως διαχείριση του σκορ στο δεύτερο. Είχε την κατοχή σε όλο το διάστημα η ομάδα του Σοάρες που πλέον βρίσκεται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 20-31 και 22 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζουν οι αναπληρωματικοί Μιουλέν (επιθετικός) και Λεαντρίνιο (επιθετικός).

Νασιονάλ Μαδέιρα

Πέμπτη συνεχόμενη ήττα για τη Νασιονάλ Μαδέιρα, αυτή τη φορά με 2-1, εντός έδρας κόντρα στη Μαρίτιμο. Αν και η ομάδα του Σιμόες προηγήθηκε στο 44ο λεπτό, εμφάνισε αμυντική αστάθεια στο δεύτερο μέρος δεχόμενη την ανατροπή στον αγώνα, χάρις σε δύο γκολ στο 58ο και 65ο λεπτό του αγώνα. Απέκρουσε πέναλτι ο Πισκιτέλι, πλέον η ομάδα του Σιμόες βρίσκεται στη 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 22-32 και 21 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι σημαντικοί Γκιμαράες (τερματοφύλακας), Κορέια (αμυντικός), Αλχασάν (μέσος) και Γουίτι (αμυντικός).