Ζιλ Βιθέντε

Ήταν ανταγωνιστική ωστόσο δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με 2-0 στην έδρα της πανίσχυρης Μπενφίκα. Η Ζιλ Βιθέντε δεν φοβήθηκε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, πίεσε στην επίθεση βγάζοντας φάσεις χωρίς στο τέλος να καταφέρει να φτάσει ωστόσο στην επίτευξη κάποιου τέρματος μένοντας για ακόμα μία αγωνιστική χωρίς νίκη. Πλέον η ομάδα του Ολιβέιρα βρίσκεται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 3-7 και 5 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Μποαβίστα

Παρέμεινε αήττητη για ακόμα ένα ματς η Μποαβίστα που αναδείχθηκε ισόπαλη, εντός έδρας με αντίπαλο την Σπόρτινγκ (1-1). Άλλη μία καλή εμφάνιση από τους γηπεδούχους που κατάφεραν να προηγηθούν στην αναμέτρηση με τον Μάρλον στο 7ο λεπτό. Στην συνέχεια ωστόσο έδειξαν σημάδια χαλάρωσης με αποτέλεσμα να έρθει η ισοπαλία στο 62ο λεπτό. Καταπληκτική μέχρι στιγμής η πορεία της ομάδας του Βίντιγκαλ που βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-4 και 9 βαθμούς.

Λειτέ (μέσος) και Μπούλος (μέσος) θα απουσιάσουν χωρίς να επηρεάζουν ωστόσο την σύσταση της αρχικής ενδεκάδας